-0.2 °C, 0.7 m/s, 85.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas un Rūjienas jaunieši satiekas pieredzes apmaiņas pasākumā “The Youth Exchange”
Jelgavas un Rūjienas jaunieši satiekas pieredzes apmaiņas pasākumā “The Youth Exchange”
27/03/2019

15. un 16. martā Jelgavas bērnu un jauniešu centra “Junda” pulciņa “Jauniešu klubs” audzēkņi uzņēma ciemiņus no Rūjienas novada jauniešu iniciatīvu centra. Divu dienu jauniešu pieredzes apmaiņas pasākums “The Youth Exchange” norisinājās, iepazīstot “Jundas” pulciņu darbību, neformālās izglītības iespējas, kā arī apmainoties ar idejām un domājot par jauniem sadraudzības pasākumiem.

Jauniešu pieredzes apmaiņas pasākums iesākās 15. martā, kad Rūjienas novada jauniešu iniciatīvu centra pārstāvji tika aicināti apskatīt interešu izglītības pulciņu piedāvājumu Jelgavas bērnu un jauniešu centrā “Junda” Skolas ielā 2, kā arī iepazīties ar Erasmus + programmas projekta “Open Eyes” brīvprātīgo pieredzi. Pēc tam 28 dalībnieku ceļi veda pa “Jauniešu kluba” audzēkņu izplānoto maršrutu pa Jelgavas ielām, lai iepazītu pilsētas svarīgākās apskates vietas – Pasta salu, Jelgavas pili, Tūrisma informācijas centru. Vakars tika sagaidīts nometnes vietā “Lediņi”, uz kuru jaunieši devās kājām, veicot 6 km garu pārgājienu nakts aizsegā un noslēdzot to ar vakarēšanu.

 

16. marta dienas plāns tika izpildīts pilnībā – dienai sākoties ar rīta rosmi un brokastīm, jaunieši iepazina viens otru komandas spēlēs, ledus laušanas aktivitātēs un piedalījās simulāciju spēlē “Youtopia”. Pēc pašu gatavotām pusdienām ar ugunskura zupu, sekoja Rūjienas jauniešu piedāvātās spēles, noslēdzoties ar dienas izvērtējumu kopējā grupā. Jauniešu pieredzes apmaiņas pasākumu jaunieši novērtēja ļoti pozitīvi un uzsāka kalt nākamos sadarbības plānus, domājot par sadraudzību citās aktivitātēs. Pasākumu rīkoja programmas “Erasmus +” Eiropas brīvprātīgā darba projekta “Open Eyes” dalībnieki, kas brīvprātīgo darbu Jelgavas bērnu un jauniešu centrā “Junda” veic kopš 2018. gada maija.

 

Projekts “Open Eyes” tika finansēts ar Eiropas Komisijas “Erasmus +: Jaunatne darbībā”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

 

Jelgavas bērnu un jauniešu centrs ir lielākā interešu izglītības iestāde pilsētā ar plašāko piedāvājumu bērnu un jauniešu brīvā laika pavadīšanai – dažnedažādi pulciņi un interešu grupas, aktivitātes, pasākumi, nometnes – ikkatram līdz 25 gadu vecumam. Par brīvajām vietām pulciņos 2018./2019. māc. g. var interesēties pie pulciņa skolotāja tā norises laikos.

 

Foto: Junda