24.3 °C, 1.6 m/s, 72.4 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaJelgavas universitāte kļūst par Eiropas universitāšu alianses CHALLENGE.EU dalībnieci
Jelgavas universitāte kļūst par Eiropas universitāšu alianses CHALLENGE.EU dalībnieci
02/07/2024

Attīstot starptautiskās sadarbības iespējas studijās un zinātnē, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU) ir kļuvusi par Eiropas universitāšu alianses CHALLENGE.EU dalībnieci, kas būtiski kāpinās universitātes attīstības tempu, tostarp paplašinās līdzšinējās starptautiskās mobilitātes iespējas studentiem, mācībspēkiem un zinātniekiem. Tā ir viena no 14 jaunajām universitāšu aliansēm, kuras darbību atbalstījusi Eiropas Komisija 2024. gada Erasmus+ Eiropas universitāšu uzaicinājuma ietvaros.

Lai īstenotu augstākās izglītības pārveidi Eiropā un veidotu vienotu un konkurētspējīgu augstākās izglītības telpu, Eiropas Komisija kopumā pēdējos gados atbalstījusi 64 universitāšu alianšu izveidi, kurā apvienotas vairāk nekā 560 augstākās izglītības iestādes.

LBTU ir kļuvusi par vienas no šādām aliansēm dalībnieci un turpmākajos gados kopīgi ar astoņām Eiropas universitātēm no Vācijas, Francijas, Zviedrijas, Šveices, Ziemeļmaķedonijas, Spānijas un Polijas īstenos studiju programmas, pētniecības projektus un ieviesīs labas pārvaldības principus.

CHALLENGE.EU aliansē kopīgu darbu ar LBTU uzsāks Ofenburgas Lietišķo zinātņu universitāte / Offenburg University of Applied Sciences (Vācija), Lisabonas Eiropas universitāte / European University of Lisbon (Portugāle), Viduszviedrijas universitāte / Mid Sweden University (Zviedrija), ECAM La Salle (Francija), Ziemeļrietumu Šveices Lietišķo zinātņu un mākslu universitāte / Arts Northwestern Switzerland (Šveice), Dienvidaustrumeiropas universitāte / South East European University (Ziemeļmaķedonija), Valensijas Eiropas universitāte / European University of Valencia (Spānija) un Varmijas un Mazūrijas universitāte / University of Warmia and Mazury (Polija).

“LBTU ir daudznozaru universitāte, kas specializējusies dabas resursu ilgtspējīgas izmantošanas jautājumos. Ar daudzām no savām studiju programmām un zinātniskajiem pētījumiem esam unikāli Latvijā, un, lai nodrošinātu to tālāku attīstību un stiprinātu universitātes pozīcijas Baltijas jūras reģionā, esam nolēmuši iesaistīties starptautiskā universitāšu aliansē. Lepojamies, ka esam kļuvuši par partneriem tik spēcīgā aliansē un ka mūsu kopīgos centienus atbalstījusi Eiropas Komisija. Šī ir jaunas lapaspuses atvēršana universitātes vēsturē un ļaus mums īstenot savus stratēģiskos mērķus kā zinātnes universitātei. Turklāt mūsu studentiem tas pavērs iespējas augt kā profesionāļiem ne vien Latvijas, bet visas Eiropas līmenī, un Jelgavā sagaidīsim arvien vairāk citu Eiropas valstu studentus un mācībspēkus,” stāsta LBTU rektore Irina Arhipova.

Eiropas universitāšu alianses apvieno jaunu eiropiešu paaudzi un ļauj viņiem studēt un strādāt dažādās Eiropas valstīs, dažādās valodās, dažādās nozarēs un akadēmiskajās disciplīnās. Studenti var iegūt augsta līmeņa izglītību, apvienojot studijas vairākās Eiropas valstīs, veicinot Eiropas augstākās izglītības pievilcību un konkurētspēju starptautiskā mērogā. Šīs alianses arī nodrošina inovāciju Eiropas reģionos, ļaujot studentiem sadarboties ar akadēmiķiem, pētniekiem, uzņēmumiem, pilsētām, iestādēm un pilsoniskās sabiedrības organizācijām.

Eiropas universitāšu mērķis ir uzlabot Eiropas universitāšu starptautisko konkurētspēju un veicināt Eiropas vērtības un identitāti. Šī iniciatīva veicinās ilgtermiņa un stratēģisku sadarbību starp augstākās izglītības iestādēm, veicinot inovatīvas pētniecības un izglītības darbības principu, lai risinātu sabiedrības problēmas.