22 °C, 2.8 m/s, 48.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiUzņēmējdarbībaJelgavas uzņēmēja inovācijas dizaina izstādē Norvēģijā prezentē ilgtspējīgu mājas tekstilu un apģērbu
Jelgavas uzņēmēja inovācijas dizaina izstādē Norvēģijā prezentē ilgtspējīgu mājas tekstilu un apģērbu
31/08/2022

No 31. augusta līdz 2. septembrim septiņi Zemgales uzņēmēji, tostarp Jelgavas uzņēmums SIA “SANPO”, piedalās starptautiskā dizaina, arhitektūras un amatniecības izstādē “Oslo Design Fair” Norvēģijā, lai veicinātu eksportspēju un parādītu savas dizaina inovācijas starptautiski.

Dalība izstādē uzņēmējiem iespējama, pateicoties Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) EEZ projekta “Uzņēmējdarbība Zemgalē” aktivitātēm.

 

Zemgales reģions izstādē “Oslo Design Fair” pārstāvēts ar savu stendu “Zemgale Design” un tajā darbojas septiņi uzņēmēji no visām sešām ZPR pašvaldībām – Jelgavas valstspilsētas, Jelgavas, Dobeles, Bauskas, Aizkraukles, Jēkabpils novada.

 

Jelgavas valstspilsētu izstādē pārstāv zīmols “Linen Territory” jeb uzņēmums SIA “SANPO” ar ilgtspējīgu mājas tekstilu un apģērbu. Tāpat Zemgales stendā tiek rādītas unikālas kūdras skulptūras un dizaina lampas no makulatūras masas ar botānisku reljefu, cēlkoka mazs mēbeles un dizaina priekšmeti, augstas kvalitātes koka rāmji mākslas darbiem, fotogrāfiju un digitālo displeju ierāmēšanai, vara un misiņa kalumu rokdarbi – dziedošās bļodas, pārsteidzoša izpildījuma interjera priekšmeti, rotas, kas darinātas pēc senatnes liecībām mūsdienu stilā, porcelāna un akmens trauki, kas apvieno sevī amatniecības tradīcijas, roku darba filozofiju, unikālu estētiku ar mūsdienīgu dizainu.

 

Izstādes stends “Zemgale design” iekārtots askētiskā pelēkā tonī ar gaišiem izstādes podestiem ar uzņēmēju mākslas darbiem. Kā apmeklētāju acs piesaistītājs stendā atrodas milzu lampa, ko radījusi māksliniece Iveta Kokmane no pārstrādāta papīra. Tā ir unikāla fotovieta, jo izstādes apmeklētājiem ir iespēja gan paslēpties zem lampas lielā kupola, gan uzņemt unikālas fotogrāfijas zem tā.

 

Izstādes trīs hallēs – arhitektūra, interjers, dārzs dalībniekiem ir iespēja ne tikai parādīt sevi, bet arī redzēt citu dizaineru veikumu, uzzināt nozares tendences un iepazīt skandināvu gaumi.

 

 

Dalībai starptautiskajā dizaina izstādē šie uzņēmēji tika izvēlēti pēc ZPR 2022. gada decembra uzsaukuma, kur, pēc pieteikumu izskatīšanas, tika noteikti kā piemērotākie, lai dotos prezentēt Zemgales dizainu uz Oslo. Mērķis dalībai izstādē ir Zemgales uzņēmēju atpazīstamības veicināšana, parādot Zemgales ražošanas iespējas un potenciālu dizaina jomā.

 

Projekta “Uzņēmējdarbība Zemgalē” ietvaros paredzēts piedalīties vēl divās starptautiskās nozaru izstādēs, kas norisināsies 2023. un 2024. gadā. Jauna pieteikšanās projekta aktivitātēm Norvēģijā tiks izsludināta jau 2022. gada nogalē.

 

Aktivitātes Norvēģijā tiek organizētas projekta Nr. LV-LOCALDEV-0003 “Uzņēmējdarbība Zemgalē” ietvaros, un to finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus. Projekta kopējais budžets ir 969 256 eiro, no kuriem EEZ līdzfinansējums ir 793 867,70 eiro.

 

 

Foto un informācija: Zemgales Plānošanas reģions