25.7 °C, 4.1 m/s, 35.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas vagonu būves rūpnīcas spāru svētki
Jelgavas vagonu būves rūpnīcas spāru svētki
27/06/2014

Piektdien, 27.jūnijā, tika svinēti Jelgavas vagonu būves rūpnīcas „UVZ Baltija” spāru svētki, atzīmējot svarīgu brīdi būvniecības procesā – jumta konstrukcijas pabeigšanu. Šobrīd rūpnīcas ražošanas ēkai Jelgavas Cukurfabrikas teritorijā, Aviācijas ielā 2a, ir samontēts metāla karkass un uzlikts jumta nesošais profils.

Foto: Ivars Veiliņš

Piektdien, 27.jūnijā, tika svinēti Jelgavas vagonu būves rūpnīcas „UVZ Baltija” spāru svētki, atzīmējot svarīgu brīdi būvniecības procesā – jumta konstrukcijas pabeigšanu. Šobrīd rūpnīcas ražošanas ēkai Jelgavas Cukurfabrikas teritorijā, Aviācijas ielā 2a, ir samontēts metāla karkass un uzlikts jumta nesošais profils.

Spāru svētki ir zīmīgs atskaites punkts ikvienā būvniecības procesā. Tradīcija nosaka, ka jumta korē tiek iekārts ozolzaru vainags, kas ir sākums celtniecības noslēguma fāzei. Pasūtītājs un izpildītāji savstarpēji pārrunā padarīto un iezīmē nākamajā posmā darāmo. Vagonu būves rūpnīcu projektējuši Latvijas biroji SIA „RUP” un „DB projekts”. Būvdarbus veic uzņēmums SIA „SCM Latvia”, SIA „Lemminkainen Latvija”, SIA „Igate”, SIA „Dzelzceļu būve” un citi.

„UVZ Baltija” ražotnē Jelgavā būvēs un komplektēs dzelzceļa vagonus, kā arī nodrošinās to remontu un tehnisko apkopi. Gadā plānots uzbūvēt līdz 2000 dažāda veida kravas vagonu, tai skaitā pusvagonus, slēgtos vagonus, vagonus graudu un minerālmēslu pārvadāšanai, platformas un cisternas. Vagonu ražošanu Jelgavā paredzēts uzsākt 2015. gadā, sākotnēji nodarbinot ap 300 strādājošo. Uzņēmums jau ir noslēdzis sākotnējo vienošanos par rūpnīcas noslogošanu tuvākajos piecos gados.

Lai atbalstītu jaunās rūpnīcas celtniecību, Jelgavas pilsētas pašvaldība paralēli rūpnīcas būvniecības darbiem realizē Aviācijas un Cukura ielas posmu rekonstrukcijas un izbūves projektu, kas ir mērķtiecīgs ieguldījums pilsētas infrastruktūrā Pārlielupē – vairāku esošo un topošo ražotņu, sabiedriska objekta un daudzdzīvokļu māju tuvumā. Pēc būvdarbu veikšanas Pārlielupē būs izbūvēts 300 metrus garš jauns ielas posms, izveidoti 670 metri gājēju un veloceliņa, rekonstruēta ielu infrastruktūra 374 metru garumā, kā arī izbūvētas divas sabiedriskā transporta pieturvietas. Būvdarbi notiek projekta „Transporta infrastruktūras izbūve industriālo teritoriju attīstības nodrošināšanai Jelgavā” ietvaros ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu.

Nākamās vagonu ražotnes pamatakmens tika iemūrēts 2013. gada 5. jūnijā. “UVZ Baltija” ir Krievijas metālrūpniecības un mašīnbūves nozares pētniecības, ražošanas un loģistikas giganta “Uralvagonzavod” struktūras „UVZ International S.a.r.l.” meitas uzņēmums. 1936.gadā dibinātais “Uralvagonzavod”, kura 100% akciju pieder Krievijas valsts īpašumu federālajai pārvaldes aģentūrai “Rosimuščestvo”, aptver ražošanas uzņēmumus, zinātniski pētnieciskos institūtus un konstruktoru birojus. “Uralvagonzavod” būvē vilcienu vagonus, ceļu būves mašīnas un kara tehniku. 2012.gadā “UVZ Baltija” pēc apmaksātā pamatkapitāla apjoma bija otrs lielākais reģistrētais uzņēmums Latvijā. Kopumā „UVZ Baltija” plāno investēt aptuveni 20 miljonus eiro, kas ietver gan rūpnīcas būvniecības izmaksas, gan iekārtu un tehnoloģiju iegādi. Investīciju mērķis ir mūsdienīgas ražotnes izveide, kas spēj nodrošināt augstvērtīgas produkcijas izgatavošanu.

 
Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē
sadarbībā ar „UVZ Baltija”