-3.2 °C, 1.7 m/s, 76.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas Valsts ģimnāzija svinēs 90 gadu jubileju
Jelgavas Valsts ģimnāzija svinēs 90 gadu jubileju
07/05/2012

Sestdien, 12.maijā, pulksten 16 ar absolventu, kā arī tagadējo un bijušo skolotāju salidojumu tiks svinēta Jelgavas Valsts ģimnāzijas 90 gadu jubileja.

Jelgavas Valsts ģimnāzija 90 gadu jubilejas salidojumam aicina absolventus un skolotājus pieteikties iepriekš līdz 7.maijam elektroniski skolas mājaslapā “jvg.jelgava.lv” vai skolas kancelejā.

Starp Jelgavas 2.vidusskolas absolventiem ir tādi cilvēki kā: Atmodas laika politiķis, agronoms un tautsaimniecības darbinieks, III šķiras Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris Vilnis Edvīns Bresis, mācījusies tagadējā Ārzemju mākslas muzeja direktore Daiga Upeniece, mūzikas klubu “Četri balti krekli” un “Jelgavas krekli” līdzīpašnieks un vadītājs Ainārs Tamisārs, kā arī viņa brālis Anrijs Tamisārs, arī pedagogs un vēsturnieks, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris Andris Tomašūns, kurš savulaik bija starp Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas dibinātājiem, un citas pazīstamas personības.

Jelgavas Valsts ģimnāzija dibināta 1922.gada 1.jūlijā kā Jelgavas 2.valsts vidusskola un vēlāk pārdēvēta par Jelgavas 2.valsts ģimnāziju. Sākotnēji skolas rīcībā nodeva vēsturisko bijušo Kurzemes bruņniecības namu Jelgavā, Upes ielā 13, ēku Pasta ielā 22 un Valdekas pili Pārlielupē internāta vajadzībām, kas šobrīd ir Latvijas Lauksaimniecības universitātes pārziņā.

2003./2004.mācību gadā skola ieguva savu pašreizējo nosaukumu –  Jelgavas Valsts ģimnāzija.

Vairāk informācija par salidojumu Jelgavas Valsts ģimnāzijas mājas lapā.

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē