25.8 °C, 1.7 m/s, 61.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPašvaldībaJelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa apsveikums Latvijas Republikas proklamēšanas dienā
Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa apsveikums Latvijas Republikas proklamēšanas dienā
17/11/2022

Cienījamie jelgavnieki!

 

Pirms vairāk nekā 100 gadiem Latvijas politiķi pieņēma drosmīgu lēmumu par neatkarīgas Latvijas valsts dibināšanu, kas “de jure” atspoguļoja mūsu tautas ilgos un spītīgos centienus pēc brīvības. Šogad mēs atzīmējam 100 gadus, kopš tika ievēlēta pirmā Saeima un Latvijas pirmais Valsts prezidents.

Šis ir jubilejas gads daudzām valsts institūcijām, kuru izveidošana pirms 100 gadiem apliecināja, ka cīņa par neatkarību nebija velta un Latvijas tauta ir gatava pašnoteikties, veidot savu Satversmi, kopt un aizstāvēt savu valodu, kultūru. Gatava radīt un apliecināt, ka esam spēcīga, drosmīga un talantīga nācija.

 

Vēsture nav mūs saudzējusi. Ilgstoši esam politisko lielvaru interešu krustpunktā. 50 gadus Latvija bija ārpus Eiropas demokrātisko valstu kopienas, un tas mums ir nesis sāpīgu pieredzi. Tajā pašā laikā esam guvuši pārliecību, ka arī maza nācija var veidot brīvu un neatkarīgu valsti. Esam pasaulei apstiprinājuši, ka Latvija ir ne tikai patstāvīga, neatkarīga valsts, bet valsts ar stabilām demokrātiskām vērtībām.

 

Šogad mūsu valsts dzimšanas gadadienu svinam grūtā un trauksmainā laikā, kas mums liek atgriezties pie pamatvērtībām un uzdot sev jautājumu – kā nesam un sargājam neatkarīgas Latvijas ideju, ko katrs darām, lai Latviju darītu stipru un saglabātu to brīvu. Tas šobrīd ir mūsu galvenais uzdevums.

 

Sveicu visus Latvijas valsts 104. dzimšanas dienā!

 

Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš