23.9 °C, 5 m/s, 45.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiJelgavas Vecpilsētas māja aicina uz ekskursiju speciālista pavadībā
Jelgavas Vecpilsētas māja aicina uz ekskursiju speciālista pavadībā
24/11/2022

Atsaucoties iedzīvotāju interesei piedzīvot ekskursiju pa Jelgavas Vecpilsētas māju, sākot ar šo svētdienu, 27. novembri, reizi mēnesī ikviens interesents aicināts izmantot iespēju un, klausoties saistošu stāstījumu, izstaigāt mājas istabas, gaiteņus un bēniņus, reizē uzzinot ko jaunu. Šāda ekskursija notiks bez papildus maksas, iegādājoties ieejas karti Vecpilsētas mājā. Ekskursijai var izvēlēties sev tīkamāko laiku – pulksten 12 vai 15. Ekskursijai lūgums iepriekš pieteikties.

Ekskursija ir aptuveni 1,5 stundas gara. Šāds svētdienu piedāvājums Jelgavas Vecpilsētas mājai radies, ņemot vērā cilvēku interesi iepazīt ekspozīciju ne vien, izmantojot audiogidus, bet arī profesionāļa pavadībā klausīties dzīvus stāstus par senās Jelgavas vērtībām un Jelgavas Vecpilsētas mājas restaurācijas periodu.

 

Kā zināms, noslēdzoties vērienīgam restaurācijas procesam, novembrī durvis apmeklētājiem vēra Jelgavas Vecpilsētas māja ar interaktīvu ekspozīciju, kurā var izjust un iepazīt pašas mājas stāstu. Ekspozīcija iekārtota vēsturiskā dzīvoklī, kur informācija apkopota trīs lielās zelta lādēs. Apmeklētāji, atverot lāžu atvilktnes, ar audio gida stāstiem, fotoattēliem un video materiāliem, var izzināt faktus par Jelgavas koka arhitektūru, Jelgavas Vecpilsētas māju, tās vēsturi un atjaunošanu.

 

 

Lai ērtāk varētu plānot grupas lielumu un interesentu atsaucību atbilstoši ekskursiju laikam, aicinām viesošanos pieteikt pa tālruni: 63005407, 27309673 vai e-pastu – vecpilseta@jelgava.lv.

 

Jāatgādina, ka ieejas maksa novembrī Jelgavas Vecpilsētas mājā pieaugušajiem – 2 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1 eiro, ģimenes biļete 4 eiro. Savukārt no 1. decembra ieejas maksa pieaugušajiem – 4 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1,50 eiro, ģimenes biļete – 6 eiro. 

 

Nākamā ekskursija ekspozīciju speciālista pavadībā norisināsies 29. janvārī pulksten 12 un 15.

 

Ikdienā Jelgavas Vecpilsētas mājas ekspozīcijas apskatei pieejamas no otrdienas līdz sestdienai no pulksten 10 līdz 18, svētdienās no pulksten 11 līdz 17.

 

Jelgavas Vecpilsētas mājas atjaunošana un ekspozīciju izveide īstenota ERAF projekta 5.5.1.0/17/I/002 “Nozīmīga kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un attīstība kultūras tūrisma piedāvājuma pilnveidošanai Zemgales reģionā” laikā.

 

 

Foto un informācija: Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs