25.4 °C, 2.7 m/s, 65.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavas Vecpilsētas mājā apskatāma izstāde “Mans tautastērps pasaulē”
Jelgavas Vecpilsētas mājā apskatāma izstāde “Mans tautastērps pasaulē”
11/11/2022

Jelgavas Vecpilsētas mājas bēniņu telpā apskatāma fotogrāfiju un stāstu izstāde Mans tautastērps pasaulē  – par tautastērpiem, kuri izceļojuši kopā ar to īpašniekiem pēckara trimdā, par tautastērpiem, kuri pabijuši pasaulē un atgriezušies mājās, par tautastērpiem, kuri darināti pavisam nesen, lai apliecinātu latvietības kodolu, dzimtas stāstus un kultūrvēsturisko mantojumu, lai kurā pasaules malā būtu.

Biedrības “Mans tautastērps” valdes locekle Evita Lisovska informē, ka līdz ar izstādes apskatīšanu ikviens var kļūt par biedrības “Mans tautastērps” kopprojekta “Jelgavas Ziedu šalle” dalībnieku – ieadīt ziedu šallē savu rindiņu vai uztamborēt kādu ziedu. Ziedi būs kā simbols Zemgales rozīšu brunčiem vai koši ziedošajām palieņu pļavām.

 

Izstāde pieejama, nopērkot ieejas biļeti Jelgavas Vecpilsētas mājas ekspozīcijas apskatei.

 

Biedrība “Mans tautastērps” aizsākās 2017.gadā. Tās dalībnieces joprojām meklē un pieraksta stāstus, ar kuriem dalās tautastērpu īpašnieki no tuvienes un tālienes – par sajūtām un tradīcijām, par savu dzimtu un mantojumu, par satiktiem meistariem, par sev svarīgo.

 

2020.gadā, Jelgavas 755. jubilejas gadā, biedrības dalībnieces dāvināja pilsētai musturdeķi, ko radīja amatiermeistari Latvijā un ārvalstīs, apliecinot piederību un lokālpatriotismu savai pilsētai – Jelgavai. Musturdeķi veido 1350 adīti un tamborēti kvadrātiņi un tās izmērs ir 4,5 x 3 metri.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē