16.4 °C, 1.2 m/s, 95.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavas vieglatlētiem divas medaļas
Jelgavas vieglatlētiem divas medaļas
05/06/2021

Šodien, 5. jūnijā, Jelgavā, Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā, tika aizvadīts sacensību “LVS/Sportland kauss” šīs sezonas pirmais posms, kas pulcēja ap 300 sportistu no Latvijas un Lietuvas. Jelgavas vieglatlēti izcīnīja divas medaļas.

Zelta medaļu 400 metru barjerskrējienā izcīnīja Māra Anna Zīverte, kura distanci veica 1:01,34 minūtēs. Tas bija labākais rezultāts starp desmit sportistēm. Jāpiebilst, ka Māra Anna startēja arī 100 metru skrējienā U-18 vecuma grupā, kurā piedalījās ārpus kārtas. Sprinta distanci mūsu skrējēja veica 12,18 sekundēs, kas bija trešais ātrākais laiks starp septiņām sportistēm, kuras startēja ārpus kārtas. Visātrāk distanci noskrēja šā brīža labākā Latvijas sprintere Sindija Bukša – 11,94 sekundes –, kura arī startēja ārpus kārtas. “Uzskatu, ka nostartēju labi, un ar saviem rezultātiem esmu apmierināta – šīs tomēr bija pirmās sacensības pēc lielas pauzes,” Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” pastāstīja Māra Anna Zīverte. Sportiste atklāja, ka šajās sacensībās tika izvēlētas tās disciplīnas, kurās viņa vēlas iekļūt Latvijas izlasē dalībai Eiropas komandu čempionātā, kas notiks īsi pirms Jāņiem. Tiesa, Eiropas komandu čempionātā Māra Anna gribētu skriet 4×100 metru stafetē, nevis individuāli sprintu.

 

Bronzas medaļu diska mešanā 15 sportistu konkurencē izcīnīja Dace Šteinerte ar rezultātu 49,55 metri Viņa piekāpās vien divām Lietuvas sportistēm. Uzvarētāja disku raidīja 57,80 metrus tālu. “Sacensībās man viss izdevās labi, esmu apmierināta ar rezultātu – tas ir arī šosezon labākais Latvijā, un tāpēc man būs jāstartē Eiropas komandu čempionātā 19. un 20. jūnijā Bulgārijā,” norāda Dace Šteinerte, paužot prieku, ka sacensības vispār notika.

 

Pavisam šajās sacensībās startēja septiņi Jelgavas vieglatlēti. Artūrs Konderko tāllēkšanā U-18 vecuma grupā izcīnīja 6. vietu starp astoņiem dalībniekiem. Viņa labākais lēciens bija 5,62 metru tālumā, savukārt uzvarētājs aizlēca 6,64 metrus tālu. Artūrs startēja arī augstlēkšanā pieaugušo grupā, kur ar rezultātu 1,81 metrs ieņēma 5. vietu no sešiem dalībniekiem. Tas ir jauns Artūra personīgais rekords. Uzvarētājs pārvarēja 2,01 metra augstumu.

 

1500 metru distancē U-18 vecuma grupā startēja Jelgavas sportiste Albertīna Rudņeva. Viņa distanci veica 5:40,31 minūtē, kas viņai deva 4. vietu no četrām dalībniecēm. Uzvarētāja šo distanci veica 4:44,96 minūtēs.

 

400 metru skrējienā vīriešiem piedalījās divi mūsu sportisti – Mareks Lazdāns un Artūrs Isajevs. Mareks distanci noskrēja 52,92 sekundēs, bet Artūrs – 54,67 sekundēs. Tas viņiem deva attiecīgi 12. un 13. pozīciju 16 skrējēju konkurencē. Zelta medaļnieka laiks bija 47,88 sekundes.

 

Lodes grūšanā pieaugušajiem uz starta izgāja Maksims Korotkovs, kurš bija viens no pieciem dalībniekiem. Maksims savā labākajā mēģinājumā lodi aizgrūda 11,65 metrus tālu, kas viņam deva noslēdzošo vietu. Uzvarētāja rezultāts bija 15,66 metri. “Rezultāts nav labs, kā gribējās, bet tas ir tādēļ, ka trenējos ļoti maz. Tāpat esmu pārgājis no U-20 grupas uz U-23 grupu, tagad lodes svars ir par kilogramu lielāks – tā sver septiņus kilogramus –, un es pie tā vēl īsti neesmu pieradis. Bet ja izdosies patrenēties trenažieru zālē ar spēka vingrinājumiem, būs labi,” cerīgi noskaņots ir Maksims, kuram šīs sezonas galvenās sacensības būs Latvijas čempionāts, kas notiks 26. un 27. jūnijā Jelgavā.

 

 

Ar visiem sacensību rezultātiem var iepazīties Latvijas Vieglatlētikas savienības mājaslapā.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

Video: Sporta servisa centrs