-2 °C, 4.9 m/s, 89.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavas Zinātniskā bibliotēka veic grāmatu izsniegumu uzskaiti
Jelgavas Zinātniskā bibliotēka veic grāmatu izsniegumu uzskaiti
18/09/2012

Arī šogad Jelgavas Zinātniskā bibliotēka ir atsaukusies autoru biedrības AKKA/LAA aicinājumam organizēt statistisko izpēti par autoru darbu lietojumu bibliotēkās. Pateicoties grāmatu izsniegumu uzskatei ir iespējams aprēķināt publiskā patapinājuma jeb valsts atlīdzības apjomu autoriem, kuru grāmatas tiek izsniegtas bibliotēkās.

Foto: Ivars Veiliņš

Arī šogad Jelgavas Zinātniskā bibliotēka ir atsaukusies autoru biedrības AKKA/LAA aicinājumam organizēt statistisko izpēti par autoru darbu lietojumu bibliotēkās.

Pateicoties grāmatu izsniegumu uzskatei ir iespējams aprēķināt publiskā patapinājuma jeb valsts atlīdzības apjomu autoriem, kuru grāmatas tiek izsniegtas bibliotēkās. Kopumā par 2011.gadu tiks pārbaudīti vairāk nekā 15 000 ierakstu, šo darbu veic četri bibliotēkas darbinieki.

Piebilstams, ka līdzīgi kā grāmatu autori saņem atlīdzību par savu darbu publicēšanu un pārdošanu, arī par literāro darbu izsniegšanu bibliotēkās to autoriem pienākas autoratlīdzība.

Jau vairākus gadus AKKA/LAA organizē grāmatu izsniegumu uzskaiti Latvijas bibliotēkās. Iegūtie dati tiek izmantoti, lai sadalītu grāmatu autoriem valsts piešķirto autoratlīdzību par, tā saucamo, publisko patapinājumu jeb savu darbu izsniegumu bibliotēkās.
 
 
Informāciju sagatavoja
Ligita Lapiņa
Jelgavas Zinātniskā bibliotēka