22.3 °C, 0.4 m/s, 87.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavniecei Sonorai Liepai sudrabs Eiropas junioru reitinga turnīrā skvošā
Jelgavniecei Sonorai Liepai sudrabs Eiropas junioru reitinga turnīrā skvošā
29/04/2024

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolniece Sonora Liepa izcīnīja sudraba godalgu Eiropas Skvoša federācijas (ESF) reitinga turnīra “Latvian Junior Open 2024” vecākajā – GU19 – grupā. Finālmačā Sonora trīs geimos, bet ar nelielu punktu starpību piekāpās čehietei Ellai Pelikanovai.

Lai gan Sonorai ir tikai 16 gadi, nepietiekama dalībnieču skaita dēļ GU17 grupā viņai nācās startēt vecākajā grupā. Pretinieces bija samērā līdzvērtīgas, arī ESF reitingā abas atrodas blakus – Sonora ieņem 27. vietu, Ella – 26. –, bet uzrādīt savu iespējami labāko sniegumu Sonorai liedza veselības problēmas – jelgavniece turnīru aizvadīja vēl kārtīgi neizveseļojusies pēc ilgas slimošanas.

“Latvian Junior Open 2024” startēja četri Jelgavas Skvoša kluba spēlētāji. “Jāuzteic Jelgavas 5. vidusskolas skolnieces Evas Belozubas sniegums. Viņa savā debijas turnīrā šāda ranga sacensībās izcīnīja 4. vietu GU15 grupā, pārspējot spēlētājas no Lietuvas un Somijas, bet piekāpjoties maltietei un turnīra uzvarētājai polietei,” tā Jelgavas Skvoša kluba vadītāja Baiba Lulle.

Spēcīgi pretinieki bija puišiem. Spraiga cīņa par 7. vietu izvērtās Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas skolniekam Rafaelam Hairapetjanam ar lietuvieti Vili Blumbergu – abu spēle noritēja kā pa viļņiem, uzvarot vienam, tad otram, līdz viss izšķīrās sīvā piektajā geimā, kura galotnē veiksme bija lietuvieša pusē. Šajā pašā grupā 10. vieta 11 puišu konkurencē arī spīdolietim Emīlam Gūžam.

Sacensībās piedalījās 65 spēlētāji no dažādām Eiropas valstīm. No Latvijas – Rīgas, Jelgavas un Pļaviņām – kopumā startēja 16 jaunie skvošisti.

“Latvian Junior Open 2024” notika no 26. līdz 28. aprīlim “Pepsi” skvoša centrā Rīgā.

Sacensību rezultāti pieejami ŠEIT.