18 °C, 1.3 m/s, 75 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavniecei sudrabs Latvijas čempionātā skvošā
Jelgavniecei sudrabs Latvijas čempionātā skvošā
12/11/2018

Jelgavniece Baiba Lulle izcīnījusi sudraba godalgu Latvijas čempionātā skvošā, kurš norisinājās 10.-11.novembrī Pepsi skvoša centrā Rīgā.

B.Lulle finālā piekāpās nu jau deviņkārtējai Latvijas čempionei un vienīgajai Latvijas profesionālajai skvoša spēlētājai Inetai Mackevičai, kura dzīvo un trenējas Vācijā. Šis bija B. Lulles desmitais čempionāts pēc kārtas. Kopumā jelgavnieces kolekcijā ir seši čempionātu sudrabi, divas bronzas un zelta medaļa, kuru viņa izcīnija 2011.gadā. Trešo vietu Latvijas čempionātā ieguva pagājušā gada sudraba medaļniece Liene Rieba, kura cīņā par bronzu pārspēja jelgavnieci, Latvijas junioru čempioni Elīzu Dombrovsku. 

 

Vīriešiem par Latvijas čempionu skvošā jau četrpadsmito gadu pēc kārtas kļuvis Aleksandrs Pāvulāns. Open/M1 grupā pirmo reizi pie sudraba godalgas tika viens no Latvijas skvoša pionieriem Gunārs Priževoits, kura Latvijas čempionātu kontā ir bronzas medaļas pirmajā un otrajā Latvijas čempionātā skvošā 2003. un 2004. gadā. Bronza – pagājušā gada sudraba medaļniekam Artūram Peredsitijam. 

 

No jelgavniekiem labākais starts šajā čempionu grupā Gatim Graudumam – 11. vieta.

 

Medaļu no 11 turnīrā startējušajiem jelgavniekiem izcīnīja arī Margita Bite, uzvarot sieviešu – amatieru W2 grupā. Uzreiz aiz pjedestāla šajā grupā ierindojās Jelgavas juniore Laura Badūnei, kurai arī atzīstams starts pieaugušo konkurencē.

 

16. Latvijas čempionāts skvošā notika 10., 11. novembrī Rīgā Pepsi skvoša centrā. Čempionāta pamatturnīrā piedalījās 78 spēlētāji – 56 vīrieši un 22 sievietes, bet kopā ar čempionāta dalībniekiem senioru un junioru kategorijās, kas startēja aprīlī – 148 skvošisti, kas ir visu čempionātu rekords.

Ar visiem čemponāta rezultātiem izspējams iepazīties šeit.

 

Latvijas čempionātu skvošā organizē Latvijas Skvoša federācija ar nacionālo sporta federāciju valsts atbalsta programmas „Valsts sportam” un Latvijas Sporta federāciju padomes atbalstu. Čempionātu atbalsta reklāmas aģentūra “Promoter.lv”, skvoša piederumu veikals “Squashop.lv”, sporta preču zīmols “Salming”, būvmateriālu tirgotājs SIA “OK Būvmateriāli”, mazumtirdzniecības tīkls “Maxima”, SIA “Gaļas pārstrādes uzņēmums NĀKOTNE”, SIA CIDO Grupa, Novadnieku pagasta zemnieku saimniecība “Mazkalni”, biškopis Modris Mauliņš.

 

Informācija: Jelgavas Skvoša klubs, Sporta servisa centrs