19.5 °C, 1.6 m/s, 72.2 %

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavnieces Sonora Liepa un Baiba Lulle – Latvijas čempiones skvošā
Jelgavnieces Sonora Liepa un Baiba Lulle – Latvijas čempiones skvošā
08/04/2024

Nedēļas nogalē Rīgā aizvadīts 21. Latvijas čempionāts skvošā. Latvijas junioru čempiones titulu pirmo reizi izcīnīja 16 gadus vecā jelgavniece Sonora Liepa, savukārt 35+ grupā atkārtots panākums Latvijas čempionei skvoša trenerei Baibai Lullei. Vēl diviem Jelgavas Skvoša kluba sportistiem medaļas BU15 grupā – 2. vieta Rafaelam Hairapetjanam un 3. vieta Emīlam Gūžam.

Sonora jau ilgāku laiku ir junioru reitinga līdere un arī pieaugušo izlases spēlētāja. Latvijas čempionātā viņa visas spēles uzvarēja pārliecinoši – ar 3:0. Tikpat pārliecinošas uzvaras guva B.Lulle. Līdz finālam ar 3:0 visus pretiniekus pārspēja arī Rafaels, kurš finālā atzīstami cīnījās pret ievērojami spēcīgāko un Eiropas turnīros spēlējušo rīdzinieku Renāru Strodu.

21. Latvijas čempionātā piedalījās 27 juniori, no tiem deviņi jelgavnieki, bet senioru kategorijā no 33 dalībniekiem pieci bija no Jelgavas valstspilsētas un Jelgavas novada.

Čempionāts notika 6. un 7. aprīlī Rīgā, “Pepsi” centrā. To organizēja Latvijas Skvoša federācija, atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrija un citi.