2.3 °C, 4.2 m/s, 90.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavniekam Paulam Eliasam Rozenvaldam – bronza Latvijas čempionātā badmintonā
Jelgavniekam Paulam Eliasam Rozenvaldam – bronza Latvijas čempionātā badmintonā
05/02/2024

Latvijas čempionātā badmintonā pieaugušajiem jelgavnieks Pauls Eliass Rozenvalds izcīnīja bronzas medaļu jauktajās dubultspēlēs pāri ar valmierieti Laini Eglīti. Šī ir vienīgā jelgavnieku izcīnītā medaļa šajā Latvijas čempionātā, savukārt P.E.Rozenvaldam šī ir pirmā medaļa Latvijas pieaugušo čempionātā.

Latvijas čempionātā piedalījās 82 dalībnieki, kas kvalificējās saskaņā ar Latvijas badmintona reitingu.

Latvijas čempionātā piedalījās arī jelgavnieks Pauls Panke, kurš spēlēja vīriešu dubultspēles kopā ar brāli Mārtiņu Panki, un pirmajā spēlē tika ielozēti pret P.E.Rozenvaldu un Rūdolfu Andersonu. Abu jelgavnieku duelī šoreiz pārāki bija juniori – Pauls un Rūdolfs (21-15, 15-21, 13-21). Brāļi Pankes čempionātā izcīnīja 15. vietu.

Ainārs Zanders no Ozolniekiem piedalījās vīriešu vienspēļu turnīrā, taču neizkļuva no kvalifikācijas, divos sīvos setos (20-22, 21-23) zaudējot Robertam Renāram Miščenko, kurš tagad arī ir uzskatāms par piederīgu Jelgavai, jo uzsācis studijas Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē.

P.E.Rozenvalds piedalījās visās trijās disciplīnās. Bez bronzas jauktajās dubultspēlēs, kā nozīmīgs panākums vērtējams arī 7. vieta vīriešu dubultspēlēs pāri ar valmierieti R.Andersonu, kā arī 11. vieta vīriešu vienspēlēs.

Jāpiebilst, ka šī P.E.Rozenvaldam ir pirmā medaļa Latvijas pieaugošo čempionātā. Iepriekš viņš bijis vairākkārtējs Latvijas čempions jauniešu un junioru čempionātos.

2024. gadā P.E.Rozenvalds vēl pēdējo reizi varēs piedalīties Latvijas čempionātā U-21 grupā, turklāt šis čempionāts notiks Jelgavā 6. un 7. aprīlī.