31.3 °C, 3.8 m/s, 37.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavnieki aicināti balsot konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība”
Jelgavnieki aicināti balsot konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība”
25/11/2022

Sabiedrības integrācijas fonds aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju līdz šī gada 22. decembrim vietnē www.vietagimenei.lv izvērtēt pašvaldību sniegto atbalstu, kas paredzēts ģimenēm ar bērniem. Balsojot par ģimenēm draudzīgāko pašvaldību, iedzīvotāji sniegs savu ieguldījumu konkursa Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2022 laureātu noskaidrošanā. Pašvaldības, kas uzvarēs konkursā, sadalīs naudas balvu 150 000 eiro apmērā, lai attīstītu jau esošos atbalsta pasākumus vai izveidotu jaunus.

Līdzīgi kā iepriekš, konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2022” norisināsies vairākās kārtās, paredzot izvērtēt visu 43 Latvijas pašvaldību darbu ģimenēm draudzīgas vides veidošanā. Pašvaldību vērtējums sastāvēs no pašvaldību sniegtajiem datiem par pakalpojumiem, ko katra pašvaldība nodrošina ģimenēm ar bērniem un vērtēšanas komisijas vērtējuma – gan datu pārbaudes, gan klātienes vizītēm 10 Latvijas labākajās pašvaldībās šī gada decembrī. Viena no 43 pašvaldībām, kura tiks atzīta par ģimenei draudzīgāko valsts mērogā, saņems naudas balvu 30 000 eiro apmērā. Savukārt katras pašvaldību grupas uzvarētājs – nauda balvu  20 000 eiro apmērā. Vērtēšanas komisija varēs noteikt arī papildu nominācijas. Piešķirtās naudas balvas paredzētas, lai nodrošinātu atbalsta pasākumus un pakalpojumus vai vides veidošanu ģimenēm ar bērniem. Konkursa uzvarētāji tiks godināti svinīgā pasākumā 2023. gada februārī.

 

Paralēli konkursam ir uzsākts ikgadējais balsojums, kur ikvienam iedzīvotājam ir iespēja ne tikai novērtēt un sniegt priekšlikumus, atbalstot savu pašvaldību, bet, pamatojoties uz pieredzi, balsot arī par citām ģimenei draudzīgām pašvaldībām. Turklāt balsot varēs reizi dienā no vienas ierīces līdz pat šī gada 22. decembrim, aizpildot balsošanas anketu.

 

Plašāka informācija par pašvaldībām, kā arī balsojuma anketa pieejama: www.vietagimenei.lv.

 

 

Foto: Pixabay.com

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē