18.5 °C, 1.9 m/s, 59.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavnieki dominē Latvijas vispārizglītojošo skolu čempionātā
Jelgavnieki dominē Latvijas vispārizglītojošo skolu čempionātā
28/09/2020

26. septembrī Rīgā, Ķīpsalas 50 metru peldbaseinā, otro gadu pēc kārtas notika Latvijas vispārizglītojošo skolu čempionāts peldēšanā, kurā skolēni sacentās brīvā stila stafetē pa klašu grupām. Visās piecās grupās uzvarēja Jelgavas peldētāji.

Čempionāta dalībnieki startēja piecās klašu grupās: 6. klase, 7. klase, 8. klase, 9. klase, 10.–12. klase. Pamatskolas klašu grupās komandā startēja seši dalībnieki, no kuriem vismaz divām jābūt meitenēm, savukārt vidusskolas klašu grupā komandā bija astoņi peldētāji, no kuriem vismaz trim jābūt meitenēm. Katram komandas dalībniekam bija jānopeld 50 metri brīvajā stilā.

 

6. klašu grupā piecu komandu konkurencē uzvarēja Jelgavas komanda, kurā startēja Jaroslavs Orbidāns, Kristīne Zinoviča, Artjoms Fomenko, Viktorija Striško, Aigars Feldmanis un Reinis Vilcāns. Mūsu komanda uzrādīja rezultātu 3:20,31 minūte.

 

7. klašu grupā jelgavnieki bija pārāki septiņu komandu konkurencē. Mūsu komandā startēja Kristians Brenčs, Evelīna Talkuškina, Ralfs Kazāks, Anastasija Fortele, Roberts Lejnieks un Rūdis Sondors. Jelgavnieki distanci paveica 2:54,17 minūtēs.

 

8. klašu grupā startēja sešas komandas. Ātrāko rezultātu – 2:53,07 minūtes – uzrādīja Jelgavas peldētāji Kārlis Vilciņš, Nikola Elpe, Anna Apšeniece, Tīna Annija Gedrovica, Deniss Okulovs un Nikolass Deičmans.

 

9. klašu grupā arī startēja sešas komandas. No tām ātrākie bija Jelgavas peldētāji: Matīss Kaktiņš, Nikola Freimane, Oskars Zariņš, Anna Marija Zelmene, Artūrs Brasavs, Artis Jurgens. Jelgavnieku uzrādītais laiks bija 2:46,38 minūtes.

 

Vidusskolas klašu grupā startēja septiņas komandas, un uz goda pjedestāla diviem augstākajiem pakāpieniem kāpa Jelgavas peldētāji. Uzvaru izcīnīja Jelgavas pirmā komanda ar Sergeju Židkovu, Elīzu Lagzdiņu, Ivanu Kuzņecovu, Lauru Šinku, Robertu Gūtmani, Aneti Meju Kalnieti, Germanu Golcvartu un Maksimu Ņikitinu sastāvā. Viņu uzrādītais laiks bija 3:35,08 minūtes. Otrās vietas ieguvēji – Jelgavas otrā komanda – no uzvarētājiem atpalika apmēram par piecām sekundēm. Komanda, kurā startēja Kristers Gromovs, Jana Dobrjanska, Daniels Auziņš, Elizabete Sproģe, Deniss Petrago, Renāte Artamonova, Niks Kordjukovs un Alens Butāns, finišēja pēc 3:40,22 minūtēm.  

Kā norāda Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas direktores vietnieks Māris Lindenbaums, tagad skolas audzēkņi gatavojas 9. oktobrī paredzētajām Latvijas jauniešu meistarsacīkstēm, kas notiks Jelgavā.

 

 

Foto: Jelgavas Specializētā peldēšanas skola