14.7 °C, 2.2 m/s, 95.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavnieki Eiropas spēlēs aizcīnās līdz finālam
Jelgavnieki Eiropas spēlēs aizcīnās līdz finālam
26/06/2023

Jelgavas smaiļotāji III Eiropas spēlēs, kas vēl līdz 2. jūlijam norisinās Polijā, smailīšu četriniekos un jauktajos divniekos iekļuva finālā un izcīnīja 8. vietu.

Jelgavu Eiropas spēlēs pārstāvēja trīs sportisti – Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas smaiļotāji Melānija Čamane un Kārlis Dumpis un Jelgavas Vieglatlētikas kluba šķēpmetējs Gatis Čakšs – un divi trenerei – smaiļošanas treneris Juris Lauris un vieglatlētikas trenere Aļona Fomenko.

Melānija pārī ar limbažnieci Kristu Bērziņu startēja smailīšu divniekos 500 metros, kur izcīnīja 10. vietu no 16 laivām. Savukārt pārī ar Kārli viņi jauktajos smailīšu divniekos 200 metru distancē izcīnīja 8. vietu no 20 laivām. Kārlim arī 8. vieta smailīšu četriniekos 500 metros. Līdz ar to smaiļotājiem starti jau noslēgušies.

“Man Eiropas spēles bija kaut kas jauns, jaunas emocijas un pieredze. Esmu ļoti apmierināta ar saviem rezultātiem. Esmu priecīga par K-2 200 metru mix ar Kārli Dumpi, kur mēs tikām finālā un izcīnījām 8. vietu. Nedaudz pietrūka līdz K-2 500 metru distances finālam kopā ar manu pārinieci Kristu Bērziņu, tomēr 10. vieta starp Eiropas labākajām sievietēm mūsu vecumā ir ļoti labs rezultāts. Kopumā visi braucieni mums izdevās un es izbaudīju ikvienu no tiem,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” stāsta 17 gadus jaunā Melānija, kurai šosezon vēl priekšā Eiropas un pasaules junioru čempionāts, kā arī Latvijas čempionāts pieaugušajiem. Arī Kārlis ar savu sniegumu Eiropas spēlēs ir apmierināts: “Kopumā esmu apmierināts, ir izcīnītas augstas vietas ļoti sīvā konkurencē, bet šis ir tikai sezonas sākums – pēc divām nedēļām ir pasaules U-23 čempionāts un augusta beigās pieaugušo pasaules čempionāts. Tāpēc es esmu priecīgs par rezultātiem Eiropas spēlēs, bet apzinos, ka vēl daudz svarīgu startu priekšā.” Kārlis arī saka paldies gan komandas biedriem par atdevi un cīņas sparu, gan trenerim Jurim par atbalstu un virzīšanu ar skatu uz nākotni un lielākiem mačiem.

Tiesa, kā pirms spēlēm norādīja treneris J.Lauris, vīru četriniekam, kurā airēja trīs sportisti ar lielu pieredzi, bija krietni augstākas ambīcijas un viņi cerēja cīnīties par medaļu. Uz jautājumu, vai ir jau runāts par četrinieka nākotni un Kārļa lomu tajā, mūsu smaiļotājs atbild: “Tas pilnībā tiks izlemts pēc Latvijas čempionāta.” Latvijas čempionāts notiks no 14. līdz 16. jūlijam Limbažos un būs arī atlase uz pasaules čempionātu.

G.Čakšs guva nelielu savainojumu un uz starta Eiropas spēlēs tā arī neizgāja, jo šobrīd svarīgāk ir sagatavoties dalībai pasaules čempionātā.

Līdz šim Latvijai Eiropas spēlēs ir trīs zelta medaļas un pa divām sudraba un bronzas medaļām. Tas valstu reitingā pēc izcīnīto godalgu skaita Latviju ierindo 16. vietā no 39 valstīm. Lietuva šobrīd ieņem 20. pozīciju, bet Igaunija – 29.