24.6 °C, 1.5 m/s, 66.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavnieki gatavojas startam Latvijas olimpiādē
Jelgavnieki gatavojas startam Latvijas olimpiādē
29/06/2016

Latvijas IV olimpiādē, kas norisināsies no 1. līdz 3. jūlijam, Jelgavas komandu pārstāvēs 158 sportisti, bet kopējais delegācijas dalībnieku skaits varētu sasniegt divus simtus.

Latvijas IV olimpiādē, kas norisināsies no 1. līdz 3. jūlijam, Jelgavas komandu pārstāvēs 158 sportisti, bet kopējais delegācijas dalībnieku skaits varētu sasniegt divus simtus.

Lai gan kā sacensību mājvieta tiek minēta Valmieras pilsēta, vairākos sporta veidos mači notiks citās pilsētās. Airēšanas sacensības jau tradicionāli notiks Jūrmalā, smaiļošana un kanoe airēšana – Limbažos, cīņas sportisti par medaļām cīnīsies Cēsīs, bet peldētāji – Rīgā.

Līdzīgi kā iepriekšējā Latvijas olimpiādē Liepājā, arī šoreiz visplašāk pārstāvēta ir smaiļošana (24 sportisti) un peldēšana (14 sportisti). Pa deviņiem sportistiem ir džudo un boksā. Šī ir pirmā reize, kad eksperimentālā kārtā tiek organizētas šaha sacensības, kurās Jelgavas pilsētas godu pārstāvēs pieci sportisti. Noteikti jāatzīmē, ka uz Valmieru savu Latvijas olimpisko zeltu aizstāvēt dosies pilsētas sieviešu volejbola komanda. No komandu sporta veidiem Jelgava tiks pārstāvēta arī futbolā (vīrieši), volejbolā (vīrieši) un regbijā (vīrieši), kā arī pludmales volejbolā (sievietes). Komandu sporta veidos olimpiādē debitēs florbols, taču šoreiz bez Jelgavas komandas.

Latvijas IV olimpiāde no 1. līdz 3. jūlijam norisināsies Valmierā, tajā iekļauti 26 olimpiskie sporta veidi. Plānots, ka olimpiādē piedalīsies 94 pašvaldību komandas, kas ir rekordliels skaits. Kopējais dalībnieku skaits tiek lēsts ap 4000.

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē