20.8 °C, 1.9 m/s, 75.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavnieki Hercoga Jēkaba laukumā pa nakti uzbūvē sniega dāmu ar masku
Jelgavnieki Hercoga Jēkaba laukumā pa nakti uzbūvē sniega dāmu ar masku
14/01/2021

Kopš pagājušās nedēļas arī Jelgavā priecē sniegs, un daži jelgavnieki to izmanto radošām izpausmēm. Naktī uz ceturtdienu Hercoga Jēkaba laukumā jelgavnieks Maksims Čertovs kopā ar ģimeni un draugiem no sniega deviņu stundu laikā uzbūvējuši sniega dāmu kā sveicienu aizvadītā gada izaicinājumiem.

M.Čertovs ikdienā strādā par 3D dizaineru, un šis nav viņa pirmais “projekts” no sniega Jelgavā – 2019. gadā Hercoga Jēkaba laukumā Maksims kopā ar sievu, brāli un draugiem uzbūvēja ledus lāci ar lācēnu uz muguras.

 

“Bija diezgan grūti šajā laikā izvēlēties tēmu, par ko tad būs mūsu sniega skulptūra. Mūsu kopīgā bēda ir Covid-19 pandēmija, kas traucē dzīvot ierasto dzīvi un neļauj domāt par daudzām citām lietām. Tieši tāpēc radās doma atgādināt, ka zem maskām slēpjas emocijas. Sievietes seja ir satraukta, viņa mēģina ieelpot,” stāsta Maksims. Viņam darba tapšanā palīdzēja sieva Jekaterina, meita Tamāra un draugi Vladislavs Gorbačevs, Vladislava Zatjuļepina, Aleksandrs Golovins, Ralfs Ellītis, Jevgenijs Mironovs un Denis Fetisovs.

 

“Skulptūra tapa nepilnu deviņu stundu laikā. Sākām trešdienas vakarā ap pulksten 19, bet beidzām ceturtdien piecos no rīta. Jāatzīst, ka sniegs mūs nedaudz pievīla – nelipa tik labi kā gribētos, bet, izmantojot citu tehniku, mums izdevās. Paldies ģimenei un draugiem par brīnišķīgo vakaru un nakti!” tā Maksims.

 

Jelgavas pilsētas pašvaldība pateicas skulptūras autoriem par iniciatīvu un ieguldīto darbu. Jelgavnieki aicināti cienīt viņu veikumu un skulptūru nebojāt.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta un no Čertovu ģimenes arhīva

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē