20.9 °C, 0.8 m/s, 65.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaJelgavnieki palīdz sagatavoties skolai 20 skolēniem
Jelgavnieki palīdz sagatavoties skolai 20 skolēniem
23/08/2022

Noslēgusies labdarības akcija “Ar prieku pretim zināšanām”. Tajā ar ziedotāju atbalstu 20 pilsētas skolēniem sagādātas skolas somas un dažādi mācību piederumi, kas otrdien Sabiedriskajā centrā pasniegti jaunajiem īpašniekiem.

Šis ir jau 15. gads, kopš Jelgavā pirms mācību gada tiek rīkota labdarības akcija, lai sarūpētu skolas somas un mācību piederumus tiem bērniem, kuru ģimenēm ir materiālas grūtības. Sabiedriskais centrs kopā ar Sociālo lietu pārvaldi ik gadu apzina ģimenes, kurām nepieciešams atbalsts mācību līdzekļu iegādei bērniem, pamatojoties uz to, ka šo ģimeņu ienākumi ir zemi, tomēr tie minimāli pārsniedz noteikto ienākumu apjomu, lai varētu saņemt pašvaldībā pieejamo sociālo pabalstu individuālo mācību līdzekļu iegādei.

 

Šogad ar ziedotāju atbalstu skolai nepieciešamo izdevies sarūpēt 20 skolēniem. Lielākā daļa no viņiem dāvanā saņēma savu pirmo skolas somu, jo septembrī uzsāks skolas gaitas 1. klasē, un pie jaunas somas tika arī vairāki otrklasnieki. “O! Jaunā skolas soma ir super,” uzreiz pēc somas saņemšanas prieku nespēja valdīt topošais pirmklasnieks Pēteris, atzīstot, ka ļoti gaida skolu, jo grib iegūt jaunus draugus. Puika gan teic, ka viņam ir mazliet bail, jo nav pārliecināts, ka visu zinās, bet viņš aug 12 bērnu ģimenē un zina, ka brāļi un māsas varēs palīdzēt. Saņemto dāvanu novērtē arī Pētera mamma Evita, atzīstot, ka sagatavot sešus skolēnus jaunajam mācību gadam ģimenei nav viegli, tālab priecājas, ka Pēterim sarūpēta skolas soma, kas ir liels atspaids ģimenes budžetam. Prieku par iegūto skolas somu neslēpa arī māsas Aminata un Amēlija – arī viņas septembrī sāks mācības 1. klasē. Meitenes stāsta, ka rēķināt māk, arī burtus zina, bet ar lasīšanu veicoties grūtāk, taču skolā iemācīšoties.

 

Katrs skolēns dāvanā saņēma mugursomu ar dažādām kancelejas precēm – rakstāmpiederumiem, krāsām, burtnīcām, zīmēšanas albumiem un citām.

Sabiedriskais centrs pateicas ikvienam ziedotājam, kurš iesaistījās akcijā un sagādāja skolas preces bērniem, lai viņi ar prieku uzsāktu jauno mācību gadu.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē