23.3 °C, 1.4 m/s, 62.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavnieki pārstāv Latviju Eiropas Jaunatnes olimpiādē
Jelgavnieki pārstāv Latviju Eiropas Jaunatnes olimpiādē
10/08/2017

No 22. līdz 30. jūlijam Ungārijā notika Eiropas Jaunatnes olimpiāde, kurā Latviju pārstāvēja arī četri Jelgavas sportisti. Lai gan šoreiz no sacensībām mūsējie atgriezušies bez medaļām, toties iegūta milzīga pieredze un sajusta īsta olimpisko svētku atmosfēra.

Latvijas izlases sastāvā kopumā šajā Eiropas Jaunatnes olimpiādē bija iekļauti 53 sportisti, kuri startēja septiņos sporta veidos. Jelgavu šajās nozīmīgajās sacensībās pārstāvēja džudiste Milēna Rinkeviča, kanoists Aleksejs Ševcovs un smaiļotāja Katrīna Smiltniece, kā arī peldētājs Didzis Rudavs.

 

Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas audzēknis D.Rudava 100 metros brasā ierindojās augstajā 10. vietā. Didzim šī olimpiāde bija pirmais šāda mēroga starts karjerā. Pirms tam viņš bija izcīnījis pirmo vietu Baltijas čempionātā.

 

Goda pjedestālam pietuvojās arī kanoists A.Ševcovs, kurš Latvijas godu sekmīgi aizstāvēja 500 metros vieniniekos – viņš veiksmīgi pārvarēja kvalifikāciju, iekļuva pusfinālā un noslēgumā kvalificējās B finālam. Ar rezultātu 2:05,921 A.Ševcovam noslēgumā septītā vieta. 200 metros viņam gan neizdevās iekļūt pusfinālā.

 

Smaiļošanā Jelgavu pārstāvēja K.Smiltniece. Jelgavniece startēja 500 metros vieniniekos, 200 un 500 metros divniekos, kā arī 200 un 500 metros četrinieku jauktajā komandā. Labākais rezultāts jelgavniecei 200 metru četriniekā, šajā disciplīnā sasniedzot pusfinālu.

 

Džudistei M.Rinkevičai olimpiādē neizdevās sasniegt maksimumu – jau pirmajā cīņā viņa piedzīvoja zaudējumu pret Norvēģijas sportisti.

 

Latvijai šajās sacensībās kopumā divas medaļas – smaiļotāju divnieks Edvards Ceipe un Nauris Tomsons Ungārijā izcīnīja sudraba godalgu, savukārt džudists Artjoms Galaktionovs ieguva bronzas medaļu svara kategorijā līdz 66 kilogramiem. Latvijas sportisti startēja vieglatlētikā, peldēšanā, vingrošanā, tenisā, džudo, kanoe airēšanā, kā arī riteņbraukšanā, taču šoreiz sacensībās nepiedalījās neviena Latvijas komandu sporta spēļu izlase.

 

Eiropas Jaunatnes olimpiāde notiek ik pēc diviem gadiem, un tajā startē 50 Eiropas valstu sportisti vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Latvijas sportisti piedalījušies visās olimpiādēs, izņemot pirmo, un kopumā izcīnījuši vairāk nekā 30 medaļu. Pieci Jelgavas sportisti piedalījās arī iepriekšējā olimpiādē – 2015. gadā.

 

Foto: Latvijas Peldēšanas federācija

 

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē