23.6 °C, 2.2 m/s, 86.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavnieki piedalās Lielajā talkā
Jelgavnieki piedalās Lielajā talkā
24/04/2021

Sestdien Latvijā norisinās Lielā talka, kurā iesaistās arī jelgavnieki, sakopjot teritorijas gan ap savu māju, gan arī pilsētā. Gribas, lai arī ceļmala ir sakopta un skaista. Diemžēl ir šoferīši, kas, garām braucot, pa automašīnas logu nereti izmet pudeles, tukšās krūzītes, dažādus ēdiena iepakojumus. Vesela bagātība te atrodama. Mēs arī, ejot pastaigās pa dabas takām, vienmēr cenšamies savākt citu atstātos atkritumus, lai patīkamais ir apvienojumā ar lietderīgo, saka jelgavnieki Ilga un Andris, kuri kopā ar bērniem Lielās talkas laikā sakopa Tērvetes ielas malu pie Paceplīšu ielas.

Ēdienu iepakojumi, tukšas stikla un plastmasa pudeles, automašīnu riepas un pat mēteļi, gultas un matrači – tādi ir jelgavnieku Lielās talkas atradumi, sakopjot dažādas teritorijas pilsētā. Lielās talkas vadmotīvs šogad ir “Par zaļu Latviju – katrs atsevišķi, bet visi kopā!”, atgādinot, ka talkas šoreiz var notikt individuāli, divatā vai mājsaimniecības lokā, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības. Tieši tā talkā iesaistījās arī jelgavnieki, talkojot pa vienam, divatā, vai ģimenes lokā. Uzrunātie jelgavnieki atzīst, ka Lielā talka jau ir neatņemama tradīcija viņu ģimenēs, un nav svarīgi, cik talka liela, bet gan vēlme iesaistīties un sakopt kaut mazu daļu pilsētas. Talkotāji atzīst: “Protams, būtu labi, ja cilvēki nemēsloti un atkritumus izmestu tiem paredzētajās vietās, bet diemžēl tā nenotiek. Vienīgais risinājums šobrīd – kādam tomēr tos savākt, un šī nu ir tā diena, kad tas notiek masveidīgi.”

 

Jelgavnieces Ingas Lausas kuplā ģimene ik pavasari sakopj teritoriju Rubeņu ceļa un Garozas ielas krustojumā. “Šis ir mūsu rajons, tāpēc par to arī turam rūpi. Gribas, lai ikdienā, dodoties garām šim mežiņam, ir smuki. Kurš gan cits nāks un kaut ko darīs, ja ne mēs paši! Jāteic, ka atstātais kultūrslānis te ir biezs – bundžas, pudeles, maisiņi, arī maisi ar sadzīves atkritumiem,” stāsta Inga, norādot, ka ģimene iecerējusi ielas malā izveidot lielu kasti, lai mudinātu cilvēkus mest atkritumus tajā. Bet jelgavniece Maija kopā ar meitu Samantu sakopa apkārtni ap gājēju tiltu Romas ielā. “Šis ir īsākas ceļš no veikala uz Romas ielu. Un tā vien šķiet, ka līdz tiltiņam tiek apēsts vai izdzerts tajā nopirktais un tukšā tara, iepakojumi aiz tiltiņa nomesti pļavā,” saka Maija.

 

Jāpiebilst, ka daļa jelgavnieku talkoja jau piektdien, sakopjot iestāžu teritorijas un tuvāko apkārtni, piemiņas vietas. Bet Jelgavas pilsētas pašvaldības pārstāvji un domes vadība piektdienas pēcpusdienā, turpinot Pasta salas apzaļumošanas programmu, Lielās talkas ietvaros Pasta salā iestādīja trīs melnalkšņus.

 

Sestdien jelgavnieki talkoja RAF mežā, Svētes palienes pļavu apkārtnē, Pilssalā, Romas ielā, Kalnciema ceļā, Institūta ielā, Vecajā ceļā, Tērvetes ielā, Dobeles šosejā, Rubeņu ceļā, Salnas ielā, Cukura ielā, Agroķīmiķu ielā un citās vietās. Lielās talkas koordinators Jelgavā un SIA “Zemgales EKO” valdes loceklis Aleksejs Jankovskis stāsta, ka līdz piektdienas vakaram Jelgavā pavisam bija pieteiktas 47 talkošanas vietas, taču cilvēki arī šorīt interesējušies par iespēju saņemt tukšos atkritumu maisus, lai piedalītos Lielajā talkā. Tas nozīmē, ka talkas vietu skaits būs lielāks. Sestdien no rīta talkotājiem Jelgavā bija izdalīti vairāk nekā 1500 maisi. A.Jankovskis norāda, ka jau pēc pulksten 15 sestdien tiks sākta arī Lielās talkas laikā savākto atkritumu transportēšana un noglabāšana sadzīves atkritumu poligonā “Brakšķi” no oficiāli pieteiktajām talkas vietām. Visu talkotāju savākto atkritumu maisu aizvešana varētu aizņemt divas līdz trīs dienas.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē