1.6 °C, 1.3 m/s, 85.9 %

Ģimene

Sākumlapa JaunumiĢimeneJelgavnieki piedalās Lieldienu aktivitātēs pils parkā
Jelgavnieki piedalās Lieldienu aktivitātēs pils parkā
31/03/2024

Vairojot prieku un labu noskaņojumu, Pirmajās Lieldienās jelgavnieki un pilsētas viesi piedalījās tradicionālajā Lieldienu pastaigā pils parkā.

No rīta Jelgavas pils pagalmā Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš sveica mazuļus, kuri dzimuši no šā gada sākuma līdz 15. martam. Kā piederības zīmi katrs bērniņš saņēma karotīti ar Jelgavas ģerboni un mazuļa dzimšanas gadu – 2024.

Viens no Lieldienu zīmīgākajiem rituāliem ir šūpošanās, lai vasarā nekož odi, tāpēc arī šogad pils parkā bija pieejamas vairākas šūpoles. Tāpat apmeklētāji piedalījās tradicionālajās rotaļās un sacensībās – olu meklēšanā, krāsošanā, olu kaujās, ripināšanā un veiklības spēlēs.

Par lustīgu noskaņojumu pārupējās pašvaldības iestādes “Kultūra” tautas deju ansamblis “Lielupe” un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Laipa”, kā arī Ozolnieku tautas nama senioru deju kolektīva “Ozolnieki” dalībnieki. Tāpat apmeklētājus sagaidīja īpašās Lieldienu lelles – Lielais zaķis, zaķis Bings, zaķis Toms un vāverīte Kuplastīte.

Pils parka apmeklētāji varēja apskatīt mazo dzīvnieku izstādi – izbraukuma kontaktzoo “BallīteZOO” un Latvijas Šķirnes trušu audzētāju asociācijas izstādi “Trusis un citi”, kur piedāvāja apskatīt aitas, trušus, kazlēnus un jēriņus. Lieldienu svinētāji apmeklēja arī Lieldienu mazo tirdziņu.

Lieldienu pastaigu organizēja Jelgavas pilsēta, pašvaldības iestāde “Kultūra”, LBTU un pasākuma ilggadējais sadarbības partneris AS “Balticovo”.

Jāpiebilst, ka Otrajās Lieldienās, 1. aprīlī, no pulksten 10 līdz 14 ikviens aicināts uz jaunrades nama “Junda” struktūrvienību “Lediņi” Lediņu ceļā 1. Šajā dienā “Labās Lieldienas Lediņos” sagaidīs ar spēlēm un radošajām darbnīcām, kas piemērotas dažāda vecuma apmeklētājiem. Mazie tiks gaidīti zaķēnu grimētavā, kur varēs apgleznot seju, kā arī pielikt roku mākslas sienas izveidē. Ģimenes varēs sasildīties pie ugunskura un iemalkot karstu tēju. “Latviešu ticējums vēsta: kurš Lieldienās pirmais laukā iziet, tam šajā gadā laime gaidāma. Dosimies kopā uz āra aktivitātēm “Lediņos”!” aicina struktūrvienības vadītāja Nadežda Lukina.

Pasākumu apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Jelgavas pašvaldībā ir pieejama ŠEIT.