6.9 °C, 4.4 m/s, 48.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavnieki sāk gadu veselīgi
Jelgavnieki sāk gadu veselīgi
31/01/2024

Sāc jauno gadu veselīgi – ar šādu saukli Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes Veselības veicināšanas un atkarību profilakses nodaļa aicināja jelgavniekus šomēnes iesaistīties bezmaksas veselību veicinošās aktivitātēs “Veselīgs jaunais gads”.

Janvārī aizvadītas divas izglītojošas lekcijas “Veselīga dzīvesveida pamatprincipi” un iedzīvotāji aicināti bez maksas, anonīmi un konfidenciāli veikt HIV, sifilisa, B un C hepatīta eksprestestus, kā arī glikozes un holesterīna mērījumus.

Lekciju laikā interesenti varēja uzzināt par veselīgu uzturu, šķidruma uzņemšanu, sāls un cukura lietošanu uzturā, vitamīniem un minerālvielām, iegūt veselīgas receptes un tika atbildēts uz  biežākajām kļūdām, uzsākot veselīgu dzīvesveidu. Lekcijas beigās apmeklētājiem bija iespēja izmērīt asinsspiedienu, noteikt plaušu tilpumu ar izelpas plūsmas mērītāju, veikt pulsa oksimetra mērījumus, nosakot skābekļa daudzumu asinīs, kā arī varēja noteikt ķermeņa kompozīciju un ķermeņa masas indeksu ar  bioimpedances svariem.

Veselības veicināšanas un atkarības profilakses nodaļas vadītāja Aiga Andersone jelgavniekiem iesaka: “Esat aktīvāki! Mums ir tik daudz veloceliņu, āra sporta laukumu, izmantosim to, kas mums ir pieejams bez maksas. Kā arī neaizmirstam par emocionālo veselību. Kā saka – veselā miesā, vesels gars!” Vecākā speciāliste veselības veicināšanas jautājumos Sintija Birģele papildina:  “Lai iegūtu kopēju labsajūtu ir nepieciešams uzlabot emocionālo veselību, kas iet roku rokā ar fiziskajām aktivitātēm. Ja cilvēks ir fiziski aktīvs, tad viņam ir labāka emocionālā veselība, protams, arī uzturs, izvairīšanās no kaitīgajiem ieradumiem nav mazsvarīgi faktori. Domājot par savu labsajūtu, svarīgi ir arī atrast balansu starp darbu un atpūtu. To novēlam ikkatram no mums!”.

Jelgavnieki arī izmantoja iespēju veikt eksprestestus – HIV, sifilisa, B un C, kā arī glikozes un holesterīna mērījumus janvārī veica 21 cilvēks.

Vairāk par Veselības veicināšanas un atkarību profilakses nodaļas aktivitātēm var uzzināt “Facebook” lapā “Veselības veicināšana Jelgavā”.