-6.2 °C, 2.5 m/s, 90.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavnieki šonedēļ varēs bez maksas nodot nolietotās automašīnu riepas
Jelgavnieki šonedēļ varēs bez maksas nodot nolietotās automašīnu riepas
20/11/2023

Lai veicinātu iedzīvotāju atbildību un uzlabotu pieejamību pareizai nolietotu riepu utilizācijai, no 24. līdz 26. novembrim atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Zemgales EKO” sadarbībā ar AS “AJ Power Recycling” un SIA “3R” jelgavniekus aicina bez maksas nodot nolietotās vieglo automobiļu riepas. 24., 25. un 26. novembrī no pulksten 10 līdz 19 tās tiks pieņemtas dalīto atkritumu vākšanas laukumā Paula Lejiņa ielā 6.

SIA “Zemgales EKO” dalīto atkritumu vākšanas laukumā no vienas automašīnas varēs nodot vienu riepu komplektu jeb četras vieglās automašīnas riepas. Iebraucot laukumā, būs jāuzrāda automobiļa tehniskā pase, jo nolietotās riepas tiks pieņemtas tikai no auto īpašniekiem, kas reģistrēti Jelgavas pilsētā, turklāt riepām jābūt no automašīnas, kas tobrīd atrodas dalīto atkritumu vākšanas laukumā.

Jāpiebilst, ka Jelgavā četras riepas bez maksas var nodot tikai akcijas gaitā. Pārējā laikā dalīto atkritumu savākšanas laukumos tās tiek pieņemtas par samaksu atkarībā no riepas diametra, un maksa par vienas riepas nodošanu var būt no 1,90 līdz 2,70 eiro. Papildu informācija par atkritumu nodošanu pieejama vietnē www.zemgaleseko.lv vai pie sava atkritumu apsaimniekotāja.

Visu veidu riepas ir videi kaitīgi atkritumi. Riepas dabiskajā vidē sadalās vairāk nekā 100 gadus, un visu šo laiku dabā var izdalīties dažādas kaitīgas vielas. Turklāt par nolietotu riepu izmešanu dabā var tikt piemērots naudas sods. Tādēļ ir būtiski, lai tās tiek nodotas pārstrādei.