14.6 °C, 0.8 m/s, 89.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavnieki startē “Jauno satiksmes dalībnieku foruma” finālā
Jelgavnieki startē “Jauno satiksmes dalībnieku foruma” finālā
04/06/2019

Biķerniekos aizvadīts Ceļu satiksmes drošības direkcijas rīkotā konkursa “Jauno satiksmes dalībnieku forums 2019” fināls, kurā kopumā bija pārstāvētas 45 Latvijas izglītības iestādes, to vidū arī Jelgavas 4. sākumskola, no kuras finālā startēja četri skolēni.

Jelgavas 4. sākumskolas 4. klases skolēns Rihards Laimīte, kā arī 5. klases skolēni Evelīna Talkuškina, Ieva Veikiptere, Melānija Romija Vavilova konkursa pirmajā kārtā, pilsētas mērogā guva augstus rezultātus. Tomēr finālā jelgavniekiem neizdevās iekļūt labāko astoņu puišu vai meiteņu vidū, kuri pretendēs uz dalību Eiropas lielajā finālā, kas šogad norisināsies Šveicē. Latvijas izlasi veidos divi puiši un divas meitenes.

 

 

Jauno satiksmes dalībnieku forums sniedz bērniem iespēju ceļu satiksmes drošības pamatprincipus apgūt interesantā veidā, iemācīties rīkoties saskaņā ar satiksmes noteikumiem, būt veikliem un drošiem, braucot ar velosipēdu. Konkursa finālam kvalificējas simts skolēni, kuri bija ieguvuši augstāko novērtējumu sacensību pirmajā kārtā. 2007., 2008. vai 2009. gadā dzimušajiem konkursa finālistiem bija jādemonstrē savas teorētiskās zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem un satiksmes drošību, jāsniedz pirmā medicīniskā palīdzība, jāpārzina velosipēda uzbūve, kā arī jāveic braukšanas demonstrējumi.

Sacensības organizēja CSDD.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

Informācija sagatavota 

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē