20.4 °C, 3.4 m/s, 89.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaJelgavnieki var saņemt psihologa konsultāciju pa atbalsta tālruni
Jelgavnieki var saņemt psihologa konsultāciju pa atbalsta tālruni
14/05/2020

Ārkārtējās situācijas laikā jelgavnieki var saņemt psihologa atbalstu ārpus darba laika – no pulksten 17 līdz 22 –, zvanot pa Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes izveidoto psihoemocionālā atbalsta tālruni 29383535.

Uz psihoemocionālā atbalsta tālruņa zvaniem katru dienu, tostarp brīvdienās un svētku dienās, norādītajā laikā atbild pieredzējusi psiholoģe, kura praktizējusies psiholoģiskām konsultācijām.

 

Psihoemocionālā atbalsta tālrunis darbojas jau nepilnu mēnesi, un saņemtie zvani apliecina, ka saruna ar speciālistu šobrīd ir ļoti noderīga. Psiholoģe norāda, ka zvanītāji atzīst radušos trauksmi gan pašos, gan bērnos, kā arī pauž neziņu un dusmas par ārkārtējo situāciju. Dažiem cilvēkiem šis laiks ir uzjundījis atmiņas par iepriekš dzīvē notikušiem smagiem emocionāliem pārdzīvojumiem, tāpēc svarīgi ir parunāt ar kādu. Psiholoģiskais atbalsts pa šo tālruni sniegts personām, kurām ir nomākts garastāvoklis, depresija un spēcīgas ciešanas. Tāpat iedzīvotājiem pa atbalsta tālruni sniegta praktiska informācija par sociālajiem pakalpojumiem un trūcīgas personas statusa pagarināšanu.

 

Psiholoģe aicina cilvēkus nekrāt sevī spriedzi, bet gan izrunāties, jo tas var atvieglot saspringto psihoemocionālo stāvokli un palīdzēt pārvarēt emocionālo apdraudējumu.

 

Psihoemocionālā atbalsta tālrunis 29383535 iedzīvotājiem ir pieejams katru dienu, tostarp brīvdienās un svētku dienās, no pulksten 17 līdz 22.

 

Plānots, ka tas darbosies vismaz līdz 9. jūnijam.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Sagatavoja: Jelgavas Sociālo lietu pārvalde