14.2 °C, 3.4 m/s, 92.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavnieki varēs bez maksas nodot riepas
Jelgavnieki varēs bez maksas nodot riepas
08/06/2020

SIA “Zemgales Eko” sadarbībā ar enerģētikas uzņēmumu “AJ Power Recycling” rīko ikgadējo vides akciju “Dod riepām otru dzīvi”, kuras laikā iedzīvotāji bez maksas var atbrīvoties no nolietotām vieglo automašīnu riepām. Jelgavnieki riepas varēs nodot 13. jūnijā no pulksten 9 līdz 13 dalīto atkritumu savākšanas laukumā Ganību ielā 84. Akcijā tiks pieņemtas četras auto riepas jeb viens komplekts no transportlīdzekļa.

Lai mazinātu nolietoto riepu uzkrāto apjomu un veicinātu videi draudzīgu to pārstrādi, SIA “Zemgales Eko” un “AJ Power Recycling” jau trešo gadu organizē vides akciju “Dod riepām otru dzīvi”, kuras gaitā sabiedrība tiek informēta par nolietoto riepu kaitīgumu, iespējām tās nodot pārstrādei un atkārtotai izmantošanai. Šajā akcijā ik gadu tiek savākti vairāki simti tonnu nolietotu auto riepu. Ganību ielā 84 riepas tiks pieņemtas 13. jūnijā no pulksten 9 līdz 13, un no vienas automašīnas varēs nodot vienu riepu komplektu. Iebraucot dalīto atkritumu savākšanas laukumā, tiks reģistrēts automašīnas numurs, tādējādi divreiz ar to riepas bez maksas nodot nevarēs.

 

“Kā liecina akcijas “Dod riepām otru dzīvi” gaitā veiktā aptauja, aptuveni 40 procentu autovadītāju īpašumā ir nolietotas riepas, kuras būtu jānodod utilizācijai, taču tas netiek darīts, jo īpašnieks nevēlas par to maksāt vai arī tuvumā nav riepu nodošanas punkta,” informē SIA “Zemgales Eko”. Tāpat aptaujā noskaidrots, ka 38 procentos gadījumu autovadītāji riepas iegādājas reizi divos gados, bet aptuveni katrs ceturtais – līdz divām reizēm gadā. Nolietotās riepas ne vienmēr tiek legāli utilizētas, un viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ auto īpašnieki no riepām neatbrīvojas, ir nevēlēšanās par to maksāt. Pēc ekspertu aplēsēm, Latvijā šobrīd ir uzkrāti vairāk nekā 100 tūkstoši tonnu nolietotu auto riepu. Akcijas “Dod riepām otru dzīvi” rīkotāji sadarbībā ar kravas automašīnu ražotāju “Scania Latvia” un būvmateriālu ražošanas uzņēmumu “Schwenk Latvija” aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un neuzglabāt nolietotās riepas, bet nodot tās videi un iedzīvotājiem drošai utilizācijai.

 

Jāpiebilst, ka Jelgavā četras riepas bez maksas varēs nodot tikai 13. jūnijā. Pārējā laikā dalīto atkritumu savākšanas laukumā tās tiek pieņemtas par samaksu atkarībā no riepas diametra, un maksa par vienas riepas nodošanu var būt no 1,90 eiro līdz 2,70 eiro. Papildu informācija par atkritumu nodošanu pieejama mājaslapā www.zemgaleseko.lv.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē