21.4 °C, 2.7 m/s, 56.1 %

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavniekiem Latvijas U-20 čempionātā peldēšanā – 16 medaļas un divi laboti rekordi
09/04/2024

Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Sporta centra peldbaseinā aizvadīts Latvijas U-20 čempionāts peldēšanā, kurā startēja arī 44 Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas (JSPS) audzēkņi. Jelgavniekiem savā baseinā izdevās izcīnīt 16 medaļas, tostarp astoņas zelta.

Sacensībās drīkstēja piedalīties 2004. gadā dzimuši un jaunāki Latvijas Peldēšanas federācijas licencēti peldētāji. Kopumā startēja 271 peldētājs no visas Latvijas, tostarp 44 peldētāji no JSPS. Mūsu sportisti šajās sacensībās izcīnīja 16 medaļas – astoņas zelta, sešas sudraba un divas bronzas – un laboja arī divus sacensību rekordus.

Trīs zelta medaļas un čempiona titulus šajās sacensībās izcīnīja JSPS audzēknis Nikolass Deičmans – viņš uzvarēja 400 metros kompleksā (rezultāts 4:33,46 minūtes), 200 metros kompleksā (2:01,76) un 200 metros uz muguras ar jaunu sacensību rekordu (1:57,78). Ar divām zelta medaļām šīs sacensības vainagojušās Matīsam Kaktiņam, kurš uzvarēja 100 metros brasā (1:03,49) un 200 metros brasā (2:18.71). Zelts arī JSPS vīriešu komandai (Kristians Brenčs, Elijs Aleksejevs, M.Kaktiņš, N.Deičmans) 4×50 metros kombinētajā stafetē (rezultāts 1:42,44 minūtes). Tāpat zelta medaļu un čempiones titulu 200 metros uz muguras (rezultāts 2:25,09 minūtes) ieguva Jelgavas peldētāja Kristīne Zinoviča, kurai arī sudraba medaļa 100 metros uz muguras (rezultāts 1:04.92). Čempiona tituls 200 metros tauriņstilā ar jaunu sacensību rekordu (rezultāts 2:04,13) E.Aleksejevam, kuram arī sudraba medaļa 100 metros tauriņstilā (rezultāts 55,62 sekundes).

Sudraba medaļu Latvijas čempionātā izcīnīja Anna Geraseva 200 metros uz muguras (rezultāts 2:29,08), JSPS vīriešu komanda (N.Deičmans, E.Aleksejevs, K.Brenčs, Krišjānis Rozenbilds) 4×50 metros brīvā stila stafetē (rezultāts 1:33,55 minūtes). Tāpat K.Brenčs izcīnīja sudrabu 100 metros uz muguras (55,44 sekundes) un 100 metros brīvajā stilā (50,54 sekundes).

Savukārt Rūdis Sondors 200 metros uz muguras (rezultāts 2:13,03 minūtes) ieguva 3. vietu. Bronzas medaļa arī Vitālijai Kuzinai 200 metros uz muguras (2:33,69 minūtes).

Komandu kopvērtējumā JSPS ieguva 2. vietu ar 544,50 punktiem.

Jāpiebilst, ka sacensību augstvērtīgāko rezultātu uzrādīja JSPS treneres Astras Ozoliņas audzēknis N.Deičmans ar 729 FINA punktiem. Savukārt treneres Anželikas Paegles audzēknis Germans Gusts 50 metros brīvajā stilā pirmo reizi izpildīja II sporta klases normatīvu.

Detalizēti sacensību rezultāti pieejami protokolā ŠEIT.