26.1 °C, 2.5 m/s, 58.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavniekiem pasaules BMX čempionātā divas medaļas
Jelgavniekiem pasaules BMX čempionātā divas medaļas
29/07/2022

Jelgavu pasaules čempionātā BMX braukšanā pārstāvēja 16 sportisti. Pusei no viņiem izdevās iekļūt pusfinālā un seši tika arī finālā, kur mūsējiem divas medaļas.

Pasaules čempionāts Francijas pilsētā Nantē norisināsies vēl līdz nedēļas beigām, bet Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas un kluba “Mītavas kumeļi” braucējiem tas jau noslēdzies – nedēļas nogalē startēs junioru, U-23 un elites grupas braucēji, bet šajā pasaules čempionātā šajās grupās Jelgava nav pārstāvēta. Mūsu elites grupas braucējs Kristens Krīgers pirms Eiropas čempionāta treniņā guva traumu un nav to vēl pilnībā sadziedējis, tāpēc arī starts pasaules čempionātā viņam gāja secen.

 

Par medaļām šogad parūpējās pieredzējušākie Jelgavas braucēji: sudrabs krūzeros 40–44 gadu grupā Ģirtam Jonkum 71 braucēja konkurencē, bronza krūzeros 45–49 grupā Alvim Lānso 69 braucēju konkurencē. Jāpiebilst, ka krūzeru sacensībās piedalās sportisti, kuru velosipēdi ir aprīkoti ar 24 collu ratiem (klasiskajiem BMX riteņiem ir 20 collu rati).

 

“Pēc veiksmīgā starta Eiropas čempionātā pirms divām nedēļām uz Franciju braucu ar domu cīnīties par uzvaru. Izdevās veiksmīgi pārvarēt visas kvalifikācijas kārtas, tomēr pusfinālā pieļāvu nelielu kļūdu startā, kas nozīmēja – finālā jāstartē no neizdevīgākas starta vietas. Finālā starts bija lielisks, un finišā otrā vieta, atstājot aiz sevis pārējos sešus finālistus,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” norādīja Ģ.Jonkus, atzīstot: viņam ir neliels rūgtumiņš, jo apdzīt uzvarētāju bija iespējams. Interesanti, ka šī Ģ.Jonkum ir otrā medaļa pasaules čempionātā – pirmo viņš izcīnīja pirms 28 gadiem 12 gadu vecumā.

 

Bet pirmā medaļa pasaules čempionātā ir A.Lānso. “Visa diena bija grūta un smaga, vairāk gan psiholoģiski. Biju izvirzījis sev mērķi nokļūt finālā, jo iepriekšējos pasaules čempionātos dažādu sakritību dēļ man nebija izdevies sasniegt vēlamo. Arī šoreiz ļoti cīnījos ar spriedzi un stresu. Bija smagas cīņas daļfinālos, bet visgrūtākā cīņa bija pusfinālā, kad par mata tiesu iekļuvu finālā. Tajā momentā pārgāja viss satraukums. Iespējams, tāpēc man arī izdevās labs starts finālā. Brauciena laikā noķēru līderi un bija iespēja apsteigt viņu, bet mūsu cīņā iesaistījās braucējs no Jaunzēlandes, kurš pēdējā virāžā apsteidza mūs abus,” stāsta bronzas medaļnieks A.Lānso, piebilstot, ka joprojām nespēj noticēt tam, kas noticis.

 

Vēl no jelgavniekiem finālā iekļuva un 5. vietu izcīnīja Raimo Soldāns B9 grupā no 104 braucējiem, 6. vietu izcīnīja Ramona Bāre G11 grupā no 68 braucējām, 7. vietu izcīnīja Evelīna Līkuma G10 grupā no 76 braucējām un Melānija Čudare G12 grupā no 56 braucējām. “Vēl divi mūsu braucēji bija tuvu tam, lai iekļūtu finālā – pusfinālā, atrodoties pirmajā četriniekā, kas garantētu vietu finālā, pieļāva klūdu, kas liedza tikt lielajā finālā,” norāda Jelgavas BMX treneris Uldis Balbeks, precizējot: Aleksis Lānso palika pirmais aiz svītras B10 grupas pusfinālā, kas kopvērtējumā viņam deva 10. vietu no 119 braucējiem, savukārt Renārs Želvis B11 grupas pusfinālā palika sestais, kas kopvērtējumā viņam deva 11. vietu no 127 braucējiem.

 

Kopumā pasaules čempionāta bērnu, jauniešu, amatieru grupās finālā iekļuva 14 Latvijas sportisti, no kuriem seši bija jelgavnieki. “Nevienam citam Latvijas BMX klubam nebija vairāk par diviem finālistiem, tāpēc uzskatu, ka mūsu sportistiem pasaules čempionāts bijis samērā labs. Varbūt gribējās, lai finālisti izcīna augstākas vietas, bet pasaules čempionāta fināls ir ļoti augsts un apsveicams sasniegums,” vērtē treneris.

 

Vēl no Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas un kluba “Mītavas kumeļi” pasaules čempionātā startēja Rinalds Bāris (tika ceturtdaļfinālā), Patriks Kāpiņš (tika ceturtdaļfinālā), Artūrs Jonkus (tika astotdaļfinālā), Emīlija Zavinska (tika astotdaļfinālā), Alise Želve (tika astotdaļfinālā), Reinārs Pavlovs (tika sešpadsmitdaļfinālā), Matīss Želvis (priekšbrauciens), Uvis Piliens (priekšbrauciens).

 

Latviju pasaules čempionātā pārstāv kopumā 71 sportists.

 

Foto: Uldis Balbeks