16.7 °C, 1.6 m/s, 82.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavniekiem trīs medaļas Latvijas čempionātā skvošā
Jelgavniekiem trīs medaļas Latvijas čempionātā skvošā
11/11/2019

17. Latvijas čempionāts skvošā notika 9. un 10. novembrī “Pepsi” centrā, Rīgā. Par Latvijas čempioni 17. Latvijas čempionātā skvošā kļuvusi jelgavniece Baiba Lulle. Vīriešiem jau piecpadsmito gadu pēc kārtas čempiona godā rīdzinieks Aleksandrs Pāvulāns.

B. Lullei šis ir otrais čempiones tituls. Pirmo reizi viņai to izdevās izcīnīt 2011. gadā, piecreiz B. Lule bijusi vicečempione, trīs reizes izcīnījusi čempionāta bronzu.

 

Sieviešu grupā sudrabs citai jelgavniecei, B. Lulles audzēknei Elīzai Dombrovskai, kurai šī ir pirmā čempionāta medaļa. Jāatzīst, ka Latvijas deviņkārtējā čempione un vienīgā Latvijas skvoša profesionāle Ineta Mackeviča šogad čempionātā nevarēja startēt, jo šajā laikā spēlēja profesionāļu turnīrā ASV.

 

Veiksmīga debija čempionātā Jelgavā spēlējošajam dobelniekam Jurim Derevjanko, kurš izcīnīja sudrabu amatieru M2 grupā.

 

Augstas vietas pieaugušo čempionātā arī Jelgavas juniorēm – Unai Ulmanei 4. vieta un Laurai Badūnei 7. vieta spēcīgākajā Open grupā.

 

Open jeb stiprākajā grupā vīriešiem spēcīgā konkurencē augstākā 9. vieta junioru līderim Augustam Ūbelim, Gatim Graudumam 11. vieta 32 spēlētāju konkurencē.

 

M2 grupā startēja vēl 4 pieaugušie un pieci juniori no Jelgavas. Pēc jau pieminētā J. Derevjanko, augstākā 10. vieta Lukasam Kančam, jāuzteic arī Paula Rozenvalda starts, kuram zaudējums pirmajā kārtā pret M2 laureātu J. Derevjanko ļāva cīnīties tikai par 17. vietu, kuru viņš arī izcīnīja, uzvarot visas pārējās spēles.

 

Šogad čempionātā piedalījās rekordliels jelgavnieku skaits – 18 spēlētāji, kas ir 22% no visiem čempionāta dalībniekiem. Tas ir lielākais Latvijas skvoša spēlētāju turnīrs, kurā ik gadu piedalās kopumā ap 80 spēlētāji.

 

Visi rezultāti šeit.

 

Informācija un foto: Jelgavas skvoša klubs, B.Lulle