17.4 °C, 3.2 m/s, 93.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelgavnieks apliecina savas “snaipera” dotības – komandai sudrabs Pasaules kausā
Jelgavnieks apliecina savas “snaipera” dotības – komandai sudrabs Pasaules kausā
25/06/2019

Latvijas šābrīža labākā 3×3 basketbola komanda – Agnis Čavars, Kārlis Lasmanis, Nauris Miezis un jelgavnieks Edgars Krūmiņš – Pasaules kausā izcīnījusi sudraba godalgas, finālā piekāpjoties ASV komandai. Savukārt E.Krūmiņš nodemonstrēja arī individuālo meistarību, uzvarot tālmetienu konkursā.

Pasaules kauss norisinājās no 18. līdz 23. jūnijam Amsterdamā. Mūsu komanda savā apkšgrupā izcīnīja 2. vietu un iekļuva izslēgšanas spēļu kārtā. Ceturtdaļfinālā latvieši tikās ar Ukrainas komandu, kas tika ļoti pārliecinoši apspēlēta – ar rezultātu 22:7. Pusfinālā mūsu basketbolistiem pretī stājās Serbijas komanda, kas pērn kļuva par pasaules čempioniem. Tomēr arī šoreiz veiksme bija mūsu pusē, un serbi uzveikti ar 22:19. Līdz ar to Latvijas komanda iekļuva finālā, lai cīnītos par čempionu titulu un zelta medaļām. Finālā mūsu pretinieki bija ASV komanda, kurā divi no spēlētājiem ir arī ar NBA pieredzi. Šoreiz ar rezultātu 14:18 pārāki bija amerikāņi, kuri kļuva ar čempioniem, bet latvieši izcīnīja sudraba godalgas, kas Latvijas 3×3 basketbola vēsturē ir līdz šim lielākais panākums.

“Domāju, ka varējām amerikāņus uzvarēt, bet šoreiz nesanāca. Manuprāt, pārāk daudz emociju atstājām jau pusfinālā, spēlē pret serbiem, un finālam nedaudz pietrūka tā pacēluma,” vērtē E.Krūmiņš, uzsverot: tik un tā šis Latvijas sportam ir vēsturisks brīdis, jo komanda izcīnījusi līdz šim augstāko panākumu 3×3 basketbolā. Pērn Pasaules kausā mūsējiem bija 5. vieta. Gan vīriešu, gan sieviešu labākās trīs izlases garantēja līdzdalību Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, kas notiks 2020. gada martā.

Jāpiebilst, ka Latvija Pasaules kausā pamanījās izcīnīt visa kaluma medaļas. Zelta medaļu ieguva E.Krūmiņš tālmetienu konkursā, savukārt bronza slam dunk konkursā – Latvijas sportistam Kristapam Dārgajam. Tālmetienu konkursā piedalījās pa vienai sievietei un vienam vīrietim no katras valsts – 40 dalībnieki – un visi startēja kopā.

 

 

Foto: E.Krūmiņš, Jānis Āre

 

Informācija sagatavota 

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē