22.8 °C, 1.9 m/s, 64.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsJelgavnieks startēs Eiropas čempionātā orientēšanās sportā
Jelgavnieks startēs Eiropas čempionātā orientēšanās sportā
06/05/2021

No 13. līdz 16. maijam Šveicē norisināsies Eiropas čempionāts orientēšanās sportā sprinta distancēs. Latvijas izlases sastāvā čempionātā piedalīsies Jelgavas sportists Endijs Titomers.

Medaļas tiks sadalītas sprinta stafetē, knock-out sprintā un klasiskajā sprintā. Endijs Titomers startēs knock-out sprintā un klasiskajā sprintā. “Abas distances ir apmēram 4 kilometrus garas. Klasiskajā sprintā ir viena distance pa pilsētu un katrs dalībnieks startē individuāli. Knock-out sprintā ir individuālā kvalifikācija un tie, kuri kvalificēsies, attiecīgi skries ceturtdaļfinālā, pusfinālā un finālā,” ieskicē sportists.

 

Kā informē Latvijas Orientēšanās federācija, Eiropas čempionāts sāksies 13. maijā ar jaukto sprinta stafeti. Dienu vēlāk notiks knock-out sprinta kvalifikācija, kur dalībnieki būs sadalīti trīs kvalifikācijas grupās un 12 labākie no katras iekļūs ceturtdaļfinālā. 15. maijā notiks ceturtdaļfināls, pusfināls un fināls, bet čempionāts noslēgsies ar klasisko sprinta distanci 16. maijā. Izlase uz Šveici dosies nedēļu ātrāk, lai startētu Šveices čempionātā sprintā, kas reizē būs arī Pasaules ranga sacensības.

 

 

Foto: Latvijas Orientēšanās federācija