15.1 °C, 1 m/s, 84.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavnieku izrāde atzīta par labāko
Jelgavnieku izrāde atzīta par labāko
30/04/2019

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, svinīgā ceremonijā, pirmo reizi Latvijā pasniegta Dejas balva. Deju studijas “Benefice” izrāde “Gorodki. Veltījums Sibīrijas bērniem” tika atzīta par labāko mūsdienu dejas uzvedumu Latvijā.

 

 

“Benefices” izrāde, kas caur deju, mūziku un atmiņām stāsta par izsūtījumu uz Sibīriju, bija nominēta kategorijā “Mūsdienu dejas uzvedums vai notikums”, kurā arī uzvarēja. Balvai kategorijā “Mūsdienu dejas horeogrāfs” nominēti arī izrādes horeogrāfi.

 

 

Deju studijas “Benefice” vadītāja Annika Andersone atklāj, ka, piesakot šo izrādi balvai, nebija cerējusi nonākt pat nominantu vidū, tomēr ieguldītais darbs vainagojies panākumiem un novērtēts ar augstāko apbalvojumu dejā Latvijā. Turklāt starp 13 Dejas balvas saņēmējiem, jelgavnieki ir vienīgie, kas nav no galvaspilsētas. Kolektīva vadītāja ir pārliecināta, ka saņemtā balva ikdienas darbā neko daudz nemainīs, tomēr tā palīdzēs dejotājiem vairāk noticēt sev un saviem spēkiem. Tāpat saņemtā balva būšot stimuls jaunam projektam.

 

 

Dejas balvas žūrija “Benefices” izrādi “Gorodki. Veltījums Sibīrijas bērniem” novērtēja kā  spēcīgu, dziļu un izjustu vēstījumu un labu tehnisko izpildījumu.

Dejas balva ir Latvijas augstākais apbalvojums profesionālajā dejas mākslā – baletā, laikmetīgajā dejā, mūsdienu un skatuviskajā tautas dejā. To rīko Latvijas Dejas informācijas centrs sadarbībā ar Kultūras ministriju.

 

 

“Benefices” godalgotā  dejas izrāde “Gorodki. Veltījums Sibīrijas bērniem” Jelgavas kultūras namā būs skatāma 11. maijā pulksten 18. Biļetes iespējams iegādāties deju centrā “Cukurfabrika”, Cukura ielā 22.

 

Tālrunis informācijai – 27795685.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota 

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē