19.9 °C, 2.3 m/s, 60 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavnieku pulkā sveikti 172 mazuļi
Jelgavnieku pulkā sveikti 172 mazuļi
06/02/2020

Zemgales reģionālajā Kompetenču attīstības centrā pirmo reizi šogad notika jaundzimušo jelgavnieku sveikšanas pasākums. Šajā reizē tradicionālā dāvana – piemiņas karotīte ar iegravētu pilsētas nosaukumu, simboliku un dzimšanas gadu – pasniegta 172 šoziem dzimušajiem, tostarp vienam dvīņu pārim.

Dvīņu puiku Sema un Niklāva mamma Anita Česnauska atzīst, ka ar dēlu piedzimšanu piepildījies viņas ilgi lolots sapnis. “Pati esmu dvīne un jau kopš bērnības vēlējos kādreiz pati būt par dvīņu mammu. Kad gaidīju mūsu pirmo bērnu – meitiņu Alisi –, vīram jau teicu, lai gatavojas, ka būs dvīņi. Tagad, kad biju gaidībās un apstiprinājās, ka būs divi bērniņi, pirmajā brīdī vīrs neticēja, domāja, ka jokoju. Sagaidīt divus bērniņus uzreiz – tā, protams, ir liela laime un priecājos, ka man ir plašs atbalstītāju pulks – mana mamma, vīra mamma, māsas un krustmātes, tāpēc arī tā slodze nav tik liela,” skaidro Anita. Domājot bērniem vārdus, vecāki lēmuši, ka tie jāmeklē pēc iespējas atšķirīgāki. “Skatījos interesantu vārdu sarakstos un Sems šķita ļoti atbilstošs. Speciāli meklējām tādu, kas citiem nebūtu,” stāsta bērnu tētis Intars. Ģimene uzskata, ka Jelgavā par jaunajām māmiņām un dvīņu vecākiem tiek domāts – īpaši vērtējot dažādu kursu un pasākumu piedāvājumu, tomēr aktuāls ir vietu jautājums bērnudārzos un arvien vairāk iestāžu varētu padomāt par kustību ērtību ar dvīņu ratiņiem.

 

“Kristu sagaidījām oktobrī un esam par otro bērniņu ģimenē tikpat priecīgi kā par pirmo. Bērna kopšanas atvaļinājums man sniedz iespēju ne vien rūpēties par jaundzimušo meitiņu, bet arī par dēliņu, jo vēl gaidām rindā uz vietu dārziņā,” skaidro jaunās jelgavnieces mamma Inese, turpinot: “Pilsēta kā vieta ģimenei ir ļoti laba – infrastruktūra ir sakopta un sakārtota, īpaši prieks par bērnu laukumiņiem. Kādu dienu ceram arī uz kādu lielāku bērnu pilsētiņu Jelgavā. Mums ir privātmāja ar savu pagalmu, bet ļoti labprāt dodamies kaut kur ārpus mājas, kur ir arī citi bērni.”

 

Savukārt jelgavnieki Dainis un Marina savā kopīgajā ģimenē sagaidījuši pirmo bērniņu – meitu Katrīnu. “Viņa mums piedzima 1. decembrī un šajos pirmajos mēnešos jūtamies ļoti labi. Jelgavā viss apmierina – noteikti augsim, dzīvosim un sapratīsim, ar ko mums pietiek un kā varbūt pietrūkst. Šobrīd noteikti plānojam meitai turpmāko dzīvi šeit Jelgavā – gan ejot dārziņā, gan skolojoties,” stāsta Dainis.

 

Ar muzikālu sveicienu pasākumā uzstājās folkloras kopa “Dimzēns”, bet piemiņas karotītes jaundzimušo ģimenēm pasniedza Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Dzimtsarakstu nodaļas vadītājas vietniece Zaiga Zariņa. “Esat sagaidījuši vienu no dzīves lielākajiem mirkļiem – mazuļu ienākšanu jūsu ģimenēs, un domāju, ka visi bērni ģimenēs izjutīs ļoti daudz mīlestības. Vēlu, lai ir lepnums par to, ka mazulis aug Jelgavā un Latvijā, lai viss, ko mazulis un jūs kopā paveiksiet, ir jūsu lepnuma cienīgs un mīlestības piepildīts,” tā A.Rāviņš.

 

Vecāki, kuri šodien nevarēja ierasties uz tradicionālo pilsētas piemiņas karotīšu pasniegšanas pasākumu, tās var saņemt Jelgavas pašvaldības klientu apkalpošanas centrā, Lielajā ielā 11 centra darba laikā.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē