17.5 °C, 2.9 m/s, 84.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaJelgavnieku sarūpētās medicīnas un pirmās nepieciešamības preces nogādātas Ukrainā
Jelgavnieku sarūpētās medicīnas un pirmās nepieciešamības preces nogādātas Ukrainā
03/03/2022

3. martā no Jelgavas ceļā devās automašīnas, kas mūsu sadraudzības pilsētas Ukrainā Ivanofrankivskas iedzīvotājiem 4. martā nogādāja jelgavnieku sarūpētās medicīnas un pirmās nepieciešamības preces. “Milzīgs paldies ikvienam jelgavniekam, kurš iesaistījās ziedojumu vākšanā, tādējādi paužot atbalstu ukraiņu tautai, kas šobrīd spiesta dzīvot kara apstākļos. Pateicīgi būs arī Ivanofrankivskas iedzīvotāji,” saka ukraiņu kultūras centra “Džerelo” priekšsēdētājs Bogdans Timkivs. Jāpiebilst gan, ka ziedojumu vākšana ukraiņu tautas atbalstam Jelgavā joprojām turpinās – Sabiedriskajā centrā Skolotāju ielā 8 katru darbdienu var nogādāt dažādas pirmās nepieciešamības preces un ilgi uzglabājamus pārtikas produktus.

Jelgavas pašvaldības aicinājumam sniegt atbalstu Ivanofrankivskas iedzīvotājiem atsaukušies gan cilvēki individuāli, gan ģimenes, gan pilsētas uzņēmumi un iestādes, to kolektīvi. Jelgavas valstspilsētas pašvaldība, solidarizējoties ar Ivanofrankivsku, sadraudzības pilsētai sniedza finansiālu palīdzību 5000 eiro apmērā. Līdzekļi ieskaitīti biedrības “Džerelo” kontā, un par tiem iegādāti trīs ģeneratori elektrības ražošanai un medicīnas preces. Arī pašvaldības administrācijas darbinieki saziedoja vairāk nekā 1500 eiro, un par šiem līdzekļiem iegādāti medikamenti, sausā pārtika bērniem un aprūpes piederumi zīdaiņiem.

 

“Džerelo” priekšsēdētājs B.Timkivs stāsta, ka no Jelgavas uz sadraudzības pilsētu kopumā tiek vesti seši ģeneratori – tie sarūpēti ar pašvaldības un pilsētas uzņēmēju atbalstu, tāpat tiek vestas medicīnas preces – pārsēji, plāksteri, medicīnas šķēres, šļirces, salvetes, vate, autiņbiksītes. Apjomīgs medicīnas preču ziedojums saņemts no LLU Veterinārmedicīnas fakultātes, bet medikamentus ziedoja SIA “Pils aptieka” un pašvaldība. “Uz Ukrainu tiek vestas arī jelgavnieku ziedotās pirmās nepieciešamības preces – segas, spilveni, guļammaisi, termosi, dvieļi, higiēnas preces, pārtika ar ilgu uzglabāšanas termiņu,” stāsta B.Timkivs.

 

Sarūpētās lietas tiks nogādātas līdz Polijas–Ukrainas robežai, kur Jelgavas ziedojumu sagaidīs cilvēki no Ivanofrankivskas. “Mēs ceļā dodamies ar trim automašīnām, divas no tām atstāsim mūsu ukraiņu draugiem, lai brauc ar tām uz Ivanofrankivsku. Vienu automašīnu mūsu sadraudzības pilsētai ziedo jūrmalnieks, otru – Jelgavas uzņēmējs SIA “Karpati VS” īpašnieks Vladimirs Sobovs,” atklāj B.Timkivs.

 

Lai gan pirmā palīdzības krava jau dodas ceļā, atbalsta pasākumi Ukrainas iedzīvotājiem Jelgavā tiek turpināti. Iedzīvotāji katru darba dienu no pulksten 8 līdz 19 Sabiedriskajā centrā Skolotāju ielā 8 var nogādāt pirmās nepieciešamības preces, ilgi uzglabājamus pārtikas produktus.

 

 

Svarīgi zināt! Ziedojot pirmās nepieciešamības preces, pārliecinies, ka to derīguma termiņš nav beidzies un preces atrodas slēgtā iepakojumā!

 

Jelgavas pašvaldība atbalsta ziedojumu vākšanu finansiālās palīdzības sniegšanai Jelgavas sadraudzības pilsētas Ivanofrankivskas iedzīvotājiem Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociācijas kontā. Ziedot līdzekļus aicināts ikviens, kurš tādā veidā vēlas paust atbalstu Ukrainas tautai traģiskajos apstākļos. Ziedojumu var ieskaitīt Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociācijas kontā LV73PARX0012465510001, maksājuma uzdevumā norādot “Atbalsts ukraiņiem”.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē