21.4 °C, 1.1 m/s, 76.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavniekus aicina iesaistīties aptaujā par apkaimju nosaukumiem pilsētā
Jelgavniekus aicina iesaistīties aptaujā par apkaimju nosaukumiem pilsētā
07/10/2022

Jelgavas pilsētai iesaistoties starpvalstu projektā “Mēs risinām – pilsoņu iesaistīšana”, mobilajā aplikācijā “WeSolve” publicēta aptauja “Jelgavas apkaimes”, kurā ikviens pilsētas iedzīvotājs, atbildot uz jautājumiem, aicināts izteikt savu viedokli par apkaimju nosaukumiem Jelgavas pilsētā.

Jelgavas pilsēta nemitīgi attīstās – ielu infrastruktūra tiek uzlabota vai izbūvēta, ēkas tiek atjaunotas, rekonstruētas un būvētas no jauna. Tāpat pilsētā paplašinās dzīvojamo māju rajoni un tiek iekoptas vietas, kurās iepriekš bijuši mazdārziņi vai pļavas. Visas minētās izmaiņas pilsētvidē veicina jaunu apkaimju veidošanos, kā arī ietekmē esošo apkaimju pārdēvēšanu sabiedrībā.

 

Lai uzzinātu jelgavnieku viedokli par apkaimju nosaukumiem pilsētā, aptaujā “Jelgavas apkaimes” publicēti jautājumi par vietām pilsētā, kuru nosaukumi sabiedrībā tiek lietoti nekorekti vai neatbilstoši. Tāpat uzdoti jautājumi par apkaimju nosaukumu ietekmi uz Jelgavā dzīvojošo ikdienu, kā arī tādām pilsētas attīstībai svarīgām jomām, kā tūrisms un uzņēmējdarbība.

 

Lai aizpildītu aptauju un izteiktu viedokli, iedzīvotājam savā tālrunī jālejupielādē aplikācija “WeSolve” un jāpiereģistrējas. Kad reģistrācija veikta, iedzīvotājs aicināts aizpildīt anketu, atzīmējot sev vēlamās atbildes, kā arī izteikt viedokli un sniegt priekšlikumus saistībā ar sabiedrībā lietotiem Jelgavas pilsētas apkaimju nosaukumiem.

 

Jāmin, ka projekts ir starptautisks un mobilā aplikācija projekta ietvaros joprojām tiek uzlabota. Lai aplikāciju pārslēgtu uz latviešu valodu, jādodas uz profila sadaļu un iestatījumos jānomaina valodas iestatījumi.

 

Septembrī jelgavnieki aptaujā “Riteņbraukšana Jelgavā” sniedza atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar velobraukšanas pieredzi pilsētā, norādot pilsētas apkaimes un ielu posmus, kuros nepieciešami veloinfrastruktūras uzlabošanas darbi vai to izbūve, vai sniedzot citus priekšlikumus, kas saistīti ar velobraukšanu pilsētā.

 

Aptauja “Jelgavas apkaimes” ir otrais projektā publicētais uzsaukums iedzīvotājiem izteikt viedokli par jautājumiem, kas saistīti ar pilsētas ilgtspēju un mobilitāti.

 

Šobrīd viedokļa izteikšanai aplikācijā pieejamas abas aptaujas – gan “Riteņbraukšana Jelgavā”, gan “Jelgavas apkaimes”, taču tiek veidota arī trešā, projekta noslēdzošā aptauja, par tēmu, kas saistīta ar elektroskrejriteņu lietošanu pilsētvidē.

 

Aizpildīt mobilajā aplikācijā publicētās aptaujas būs iespējams līdz decembra beigām.

 

Projekta mērķis ir uzlabot savstarpējās komunikācijas kvalitāti starp pašvaldību un iedzīvotājiem, veicināt aktīvu iedzīvotāju iesaisti sabiedriskajos procesos, lai risinātu iedzīvotājiem svarīgus jautājumus.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē