26 °C, 2.7 m/s, 64.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJelNotiks Rudens stādu parāde Bulduros
JelNotiks Rudens stādu parāde Bulduros
21/03/2006

Noslēgusies pieteikšanās dalībai «Rudens stādu izstādē», kas notiks 23. septembrī Bulduros, pie Bulduru Dārzkopības vidusskolas.
Izstādei savu dalību pieteikušas gan tādas zināmas kokaudzētavas kā „Latvijas valsts meži” kokaudzētava „Kalsnava” un „Pļaviņu kokaudzētava, z.s. „Bērziņi”, „Zaļenieku kokaudzētava”, „Dimzas”, kokaudzētava „Bulduri”, gan citi lielāki un mazāki stādaudzētāji.
Izstādi organizē Stādu audzētāju biedrība (SAB) sadarbībā ar Bulduru Dārzkopības vidusskolu.
Apmeklētājus tāpat kā Jelgavā notiekošajā «Latvijas stādu parādē» noteikti iepriecinās tas, ka atšķirībā no citām izstādēm, kur iespējams vienkopus aplūkot un iegādāties stādus un citas dārzniecībā noderīgas lietas, apmeklētāji izstādi varēs apskatīt bez maksas. Notiks arī bezmaksas semināri un kā dalībniekus, tā apmeklētājus gaidīs izklaidējoša kultūras programma!
Semināru programmā iecerētas lekcijas „Stādāmais materiāls dzīvžogiem un to ierīkošana” un „Augļu koku un ogulāju stādīšana. Praktiskie padomi”, kā arī – ar jaunu dārzkopības interneta portālu iepazīstinās SIA „Horti”.
«Latvijas Stādu parāde», kas pavasarī notiek Jelgavā dažu gadu laikā jau kļuvusi par teju vai lielāko dārzkopības mīļotāju pulcēšanās vietu – tajā piedalās vairāk kā simts dalībnieku, bet apmeklētāju skaits mērāms tūkstošos.
Otro reizi notiks arī Rudens stādu parāde Bulduros. Līdzīgi kā Jelgavā, arī šī izstāde tiek rīkota ciešā sadarbībā ar izglītības iestādi, kurā jaunieši apgūst ar stādu audzēšanu saistītas profesijas.
Arī laiks nav izvēlēts nejauši. Pavasarī ļoti daudzās vietās tiek organizēti dažādi gadatirgi, kuros var iegādāties stādus, bet rudenī to ir krietni mazāk. Stādu audzētāju biedrība vēlas atgādināt ikvienam dārzkopības entuziastam, ka stādus konteineros var stādīt no sala līdz salam! Ļoti bieži interesenti ir izbrīnīti, ka stādus drīkst stādīt arī rudenī, ne tikai pavasarī. Šī izstāde ļaus ikvienam pārliecināties, ka izvēle stādiņus iegādāties un iestādīt rudenī nebūt nav nepareiza. Rudens izstādē varēs aplūkot vispusīgu stādu sortimentu, kā arī dārza inventāru un, protams, ieinteresējušās lietas iegādāties. Neizpaliks arī izsmeļošas konsultācijas pie stādaudzētavu pārstāvjiem.

Informāciju sagatavoja
SAB biroja vadītāja Agnese Leiburga (T: 9136545)
e-pasts