19.2 °C, 2.6 m/s, 85.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsJLSS šorttrekistiem medaļas ISU Junior Challenge 1. posmā
JLSS šorttrekistiem medaļas ISU Junior Challenge 1. posmā
28/11/2022

Polijas pilsētā Bjalistokā aizvadīts ISU Junior Challenge 1. posms, kurā startēja arī četri Jelgavas Ledus sporta skolas (JLSS) audzēkņi. Divi no viņiem izcīnīja medaļas.

“ISU Junior Challenger ir Austrumeiropas un Rietumeiropas kausa posms junioriem. Pēc divu posmu kopvērtējuma astoņi labākie Juniori A (18–19 gadi) un Juniori B (16–17 gadi) gan no Austrumeiropas, gan no Rietumeiropas kausa startēs Eiropas Junioru kausa finālā, kas notiks 2023. gada martā Nīderlandes pilsētā Hērenvēnā,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” stāsta JLSS galvenā šorttreka trenere Evita Krievāne.

 

Sacensībās abas junioru vecuma grupas sacenšas kopā, bet gala vērtējums ir atsevišķs katrai vecuma grupai. Katrās sacensībās ir trīs distances, kurās sportisti startē: 500 metri, 1000 metri un 1500 metri. Katrā distancē tiek izcīnītas medaļas, bet kopvērtējumā pēc visām trīs distancēm labākie sportisti tiek apbalvoti atsevišķi katrā vecuma grupā.

 

JLSS Polijā pārstāvēja četri sportisti – Māris Jānis Šternmanis, Linards Reinis Laizāns, Madara Gintere un Paula Ekerte. Linards Reinis Laizāns izcīnīja zelta medaļu 1000 metru distancē starp visiem A un B vecuma grupas junioriem, bet kopvērtējumā viņam Junior B grupā 3. vieta. Māris Jānis Šternmanis izcīnīja bronzas medaļu 1500 metru distancē starp visiem A un B vecuma grupas junioriem, bet kopvērtējumā viņam Junior A grupā 2. vieta. Madara Gintere Junior B grupas kopvērtējumā izcīnīja 23. vietu, Paula Ekerte šajā pašā grupā kopvērtējumā ierindojās uzreiz aiz viņas –  24. vietā.

 

“Latvija startēja arī stafetēs, kur piedalās komanda četru dalībnieku sastāvā, kuriem mainoties kopumā jānoslido 3000 metri. Gan Māris Jānis, gan Linards Reinis bija iekļauti stafetes pamatsastāvā, bet diemžēl Māris Jānis sacensību pēdējā distancē ieguva traumu un nevarēja slidot stafetē, tāpēc viņu aizvietoja sportists no Ventspils. Latvijas komanda izcīnīja 2. vietu, un pie medaļām tika abi mūsu šorttrekisti, jo Māris Jānis pirms traumas gūšanas bija pieteikts stafetes slidojumam un arī saņēma medaļu,” norāda E.Krievāne.

 

ISU Junior Challenger 2. posms notiks Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā no 6. līdz 8. janvārim.

 

Foto: JLSS