23.6 °C, 3.3 m/s, 54 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsJLSS šorttrekists olimpiskajās spēlēs izcīna 30. un 27. vietu
JLSS šorttrekists olimpiskajās spēlēs izcīna 30. un 27. vietu
20/01/2020

Jelgavas Ledus sporta skolas (JLSS) šorttrekists Māris Jānis Šternmanis noslēdzis dalību III Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs, kas notiek Šveices pilsētā Lozannā. Viņš startēja divās disciplīnās un izcīnīja attiecīgi 30. un27. vietu.

18. janvārī M.J.Šternmanis startēja 1000 metru distancē. Šajā disciplīnā piedalījās 32 sportisti, kuri tika sadalīti astoņos priekšskrējienos. Tālāk kvalificējās divi ātrākie no katra priekšskrējiena. JLSS audzēknis startēja kopā ar Ķīnas, Itālijas un Bulgārijas sportistiem un savā priekšskrējienā finišēja ceturtais – pēc 1:38,222 minūtēm. Tālāk tika Ķīnas un Itālijas sportists. Šajā sporta veidā daudz ko izsaka tieši izloze, jo, piemēram, piektajā priekšskrējienā uzvarētājs distanci veica lēnāk nekā mūsu sportists, bet tika nākamajā sacensību kārtā. Jāpiebilst, ka Ķīnas sportists Li Kunčao, kurš uzvarēja M.J.Šternmaņa priekšskrējienā, šajā disciplīnā izcīnīja bronzas medaļu, zelta un sudraba godalga tika Dienvidkorejas slidotājiem. Mūsu sportists 1000 metru disciplīnā kopvērtējumā ieguva 30. vietu.

 

20. janvārī JLSS šorttrekists startēja 500 metru disciplīnā. Arī tajā piedalījās 32 sportisti, kuri tika sadalīti astoņos priekšskrējienos. Katra priekšskrējiena divi ātrākie turpināja cīņu par medaļām. M.J.Šternmanis savā priekšskrējienā atkal startēja kopā ar Ķīnas sportistu Li Kunčao, kā arī ar Krievijas un Nīderlandes sportistiem. Latvietis savā priekšskrējienā finišēja ceturtais ar rezultātu 47,046 sekundes, tālāk tika Ķīnas un Krievijas sportists. Medaļu sadalījums šajā disciplīnā ir tāds pats kā 1000 metros – zelta un sudraba medaļu izcīnīja Dienvidkorejas sportisti, bronzas medaļu – Ķīnas pārstāvis. M.J.Šternmanis 500 metru disciplīnā kopvērtējumā ieguva 27. vietu.

 

Līdz ar šodienas startu JLSS šorttrekistam dalība Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs ir noslēgusies.

 

Jāatgādina, ka no 9. līdz 22. janvārim Šveices pilsētā Lozannā notiek III Jaunatnes ziemas olimpiskās spēles, kurās startē vairāk nekā 1100 sportistu vecumā no 15 līdz 18 gadiem, pārstāvot 70 pasaules valstis. Latviju olimpiskajās spēlēs pārstāv 30 sportisti deviņos sporta veidos – biatlonā, bobslejā, skeletonā, kamaniņu sportā, distanču un kalnu slēpošanā, šorttrekā, kērlingā, 3×3 jaukto komandu hokeja turnīrā. Šorttrekā valsts godu aizstāvēja 15 gadus vecais JLSS audzēknis M.J.Šternmanis.

 

Olimpisko spēļu sacensību programmā ir iekļautas 16 ziemas sporta veidu disciplīnas un tiks sadalīts 81 medaļu komplekts. Latvija līdz šim ir izcīnījusi piecas medaļas: zeltu – kamaniņu sportā vīriešiem vieniniekos, sudrabu – kamaniņu sportā vīriešiem divniekos un skeletonā vīriešiem, bronzu – kamaniņu sportā sievietēm divniekos un kamaniņu sportā jauktajā stafetē.

 

Foto: ekrānšāviņš