18 °C, 3 m/s, 79.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJomas iela gaida jau šo sestdien – 15. jūlijā
Jomas iela gaida jau šo sestdien – 15. jūlijā
12/07/2006

Līdz Jūrmalas pilsētas domes 2006. gada iecerei ir palicis mazāk nekā nedēļa – saldējuma un dejas fiesta, kas norisināsies 15. jūlijā, jau praktiski ir klāt. Pašā Jūrmalas sirdī – Jomas ielā, tradicionālos Jomas ielas svētkus, par kuriem plašāka informācija ir pieejama arī īpašā svētku mājas lapā www.jomasiela.lv, papildinās ne vien pazīstamu dejotāju un mūziķu uzstāšanās, bet arī atrakcijas un pasākumi.

Uzmanību! Tā kā gaidāms liels pilsētas viesu skaits, pasākuma organizētāji lūdz informēt, ka automašīnas būs iespējams novietot arī Meža prospektā, Edinburgas prospektā un zem Dzintaru viadukta!
Jomas ielas svētku dienā plkst. 13.00 notiks lielās smilšu skulptūras „Saldējums” atklāšana pretim Slāvu restorānam, Jomas ielā 57, kas ir kā ieskats nākamajā gadā paredzētajam Smilšu skulptūru festivālam. Vairāk nekā trīs metrus augsta smilšu saldējuma skulptūra būs apskatāma līdz pat vasaras sezonas noslēgumam.
Jomas ielas svētku pamataktivitātes no plkst. 13:00 norisināsies uz trīs skatuvēm: Centrālās, Austrumu un Salonmūzikas skatuves.

Uz Centrālās skatuves no plkst. 13:00 līdz 20:00 katru stundu norisināsies dažādu deju priekšnesumi, dejotāju konkursi un mākslinieku uzstāšanās. Uz skatuves redzēsiet Silviju Silavu, festivāla „Baltica” deju kolektīvus, Margaritu Vilcāni, deju studiju „Nianse”, DJ AG un Raiti, grupu „Dakota”. Pasākumu vadīs aktieri Ansis Griķis un Ivars Pirvics. Jomas ielas svētku vakara noslēguma koncertā no plkst 20:00 līdz 23:00 uz centrālās skatuves uzstāsies grupas „Keksi”, „Metanoia” un „Morning After”.

Austrumu skatuvē un tās apkārtnē pie Majoru kultūras nama norisināsies III Starptautiskais austrumu deju festivāls. Festivāla laikā notiks austrumu deju priekšnesumi dažādu vietējo un ārzemju mākslinieku izpildījumā (Moshira, Maral, Bozena), darbosies austrumu tirdziņš un austrumu stila salons.
Salonmūzikas skatuve aicinās estrādes un džeza mūzikas cienītājus uz jauniešu pūtēju orķestra „Auseklītis”, vokālās grupas „Teria„ grupas „Tango Sin Quinto” koncertiem, bet pirms šiem māksliniekiem uz skatuves uzstāsies Latvijas radošie kolektīvi un ielu teātris „Druva” no Saldus.

Paralēli Jūrmalā būs mākslinieku plenērs, folkloras kopu uzstāšanās, teātru izrādes, amatnieku tirdziņš un bērnu atrakciju parks. Majoros plkst. 10:00 norisināsies ikgadējais pludmales skrējiens „Bruņurupucis 2006”, Dubultu luterāņu baznīcā plkst. 17:00 notiks koncerts «Vasaras mūzika dievnamā», Majoru kultūras namā būs apskatāma gleznotāja Valda Ķikuta izstāde „Jūra”, bet Jūrmalas pilsētas muzejā – Starptautiskā jūras ainavu izstāde „Marina 2006”.
Svētku izskaņā – svētdien, 16. jūlijā, Turaidas ielas galā no plkst. 12:00 norisināsies laikraksta „Subbota” ģimenes smilšu skulptūru festivāls „Zelta smiltis 2006”, bet no plkst. 18:00 notiks Jūrmalas viesu koncerti Horna dārzā pie Majoru kultūras nama, kur uzstāsies franču grupa “Le chauffeur est dans le pre” (Šoferis ir pļavā). Savu dalību ir apstiprinājis arī koris no Vācijas „Ellunder Nordlichter” (Elundas Ziemeļuguns), kas uzstāsies plkst. 20:00 ar jautrām jūrnieku dziesmām.
Pasākumu organizē Jūrmalas pilsētas dome sadarbībā ar producentu grupu „Rain Project”. Kā jau tika minēts, balstoties uz iepriekšējo gadu pieredzi, tiek plānots, ka pasākumu apmeklēs vairāk nekā 30 000 cilvēku. Sīkāka informācija par Jomas ielas svētkiem – www.jomasiela.lv

Informāciju sagatavoja Sergejs Bižāns,
SIA „Rain Project” projektu vadītājs
, +371 29915049