26.2 °C, 3.8 m/s, 33.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiJPOIC Kontaktcentra 8787 dispečeru un videonovērošanas telpu atklāšana
JPOIC Kontaktcentra 8787 dispečeru un videonovērošanas telpu atklāšana
22/10/2019

22.oktobrī pulksten 10 tiks atklātas renovētās Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centra (JPOIC) diennakts Kontaktcentra 8787 dispečeru un videonovērošanas telpas (Jelgavā, Sarmas ielā 4).

Projekta Interreg V-A Latvijas-Lietuvas programmas 2014.-2020. gadam projekta “Civilās aizsardzības sistēmas pilnveidošana Jelgavas un Šauļu pilsētās” (C-System) ietvaros, JPOIC renovētās telpas pielāgotas Kontaktcentra dispečeru un Jelgavas pilsētas pašvaldības policijas videonovērošanas inspektoru darba vajadzībām.

 

Telpu renovācijas ietvaros modernizēta darba vide, izbūvēti ēkas iekšējie un ārējie inženiertīkli, veikts kosmētiskais remonts garāžās un darbinieku administratīvajās telpās, kā arī uzlabota iestādes materiāltehniskā bāze civilās aizsardzības pasākumu īstenošanai, tādējādi saglabājot slēgta tipa iestādes telpas. JPOIC ir pieejams arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

 

Projekta gaitā uzlabota arī Jelgavas pilsētas interaktīvā karte (piekļuve: www.karte.jelgava.lv ), kas iedzīvotājiem ļauj daudz ērtāk komunicēt ar pašvaldību par viņu pamanītajām nepilnībām vai bojājumiem pilsētvidē, sekot līdzi plūdu apdraudējuma iespējamībai, pārlūkot satiksmes ierobežojumus un to apbraucamos ceļus, kā arī pieteikties iedzīvotāju agrīnai apziņošanai ārkārtējās situācijās.

 

Gadu gaitā JPOIC ir spējis attīstīties, izmantojot dažādas ES fondu sniegtās iespējas. C-System projekta ietvaros veiktie telpu renovācijas darbi ir viens no darba apstākļus uzlabojošiem pasākumiem, kas ļauj JPOIC pilnvērtīgāk strādāt, un līdz ar to efektīvāk un ātrāk sniegt palīdzību iedzīvotājiem. Neapstājoties pie sasniegtā, JPOIC pilnveido darbu, īstenojot dažādus inovatīvus un viedus informāciju tehnoloģiju risinājums, kas ir gan ieguvums JPOIC, gan Jelgavas pilsētai kopumā. Ar mērķtiecīgu darbu JPOIC veicina Jelgavas kā viedas pilsētas attīstību.

 

JPOIC iekšpagalmā atklāšanas pasākuma apmeklētāji varēs iepazīties ar Interreg pārrobežu sadarbības programmas projektu ietvaros civilās aizsardzības vajadzībām iegādātās tehnikas un tehniskā nodrošinājuma ekspozīciju.

 

Pēc Kontaktcentra 8787 dispečeru un videonovērošanas telpu svinīgās atklāšanas Zemgales reģiona Kompetenču centrā Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāžu un uzaicinātajiem viesiem tiks rīkots seminārs par krīzes komunikāciju, ko vadīs jauno mediju eksperts Artūrs Mednis.

 

Būvdarbus Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centrā veica SIA “Būvkore”.

 

 

Informācija sagatavota

JPOIC