16.1 °C, 1 m/s, 86 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaJubilejas izstāde “Saulius Kruopis – 60: Es rakstu Baltijas grāmatu”
Jubilejas izstāde “Saulius Kruopis – 60: Es rakstu Baltijas grāmatu”
31/01/2020

Jelgavas Lietuviešu kultūras biedrība “Vītis” un Lietuvas Republikas vēstniecība Latvijā aicina uz Sauļa Kropa jubilejas retrospektīvo izstādi “Saulius Kruopis – 60: Es rakstu Baltijas grāmatu”. Izstāde veltīta Lietuvas valsts proklamēšanas gadadienai un neatkarības atjaunošanas 30.gadadienai. Tā apmeklētājiem būs atvērta no 3. līdz 29. februārim Sabiedrības integrācijas pārvaldē (Skolotāju iela 8), bet no 1. līdz 31.martam –  Jelgavas pilsētas bibliotēkā (Akadēmijas iela 26).

Sauļus Kropis ir pazīstams lietuviešu mākslinieks, fotogrāfs, Lietuvas Mākslinieku savienības loceklis, Nidas mākslinieku asociācijas “TILTAS” priekšsēdētājs, starptautisko Nidas glezniecības plenēru iniciators un vadītājs. Savā oriģinālajā, kontrastējošajā stilā un izpildījuma tehnikā S.Kropis piedāvā audeklus, kas ilustrē viņa radošo ceļu. Mākslinieks ar savu stilu un krāsas triepieniem runā par attiecībām starp cilvēkiem, starp dabu un cilvēkiem, kā arī skar vides harmoniju – pilsētu un jūru.

 

“Radošs cilvēks, pirmkārt, ir kultūras cilvēks”, saka S.Kropis, kurš savā profesijā pastāvīgi meklē jaunus izteiksmes veidus, lai parādītu sabiedrībai apkārtējās pasaules skaistumu. Izstāde pārsteidz ar tehnikas, tēmu, pieeju un formu daudzveidību. Tā ir tikpat daudzpusīga, dinamiska un daudzslāņaina kā autors.

 

Izstāde “Saulius Kruopis – 60: Es rakstu Baltijas grāmatu” ir kā vienots mākslinieka 60. jubilejas darbs.