18 °C, 1.3 m/s, 75 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPašvaldībaJūlijā izsniegs jaunas Jelgavas iedzīvotāja kartes un Jelgavas skolēna apliecības
Jūlijā izsniegs jaunas Jelgavas iedzīvotāja kartes un Jelgavas skolēna apliecības
14/05/2020

Jelgavas pašvaldība šobrīd izstrādā jaunas personalizētas viedkartes – Jelgavas pilsētas iedzīvotāja karti un Jelgavas skolēna apliecību. Jaunā parauga viedkartes, kas turpmāk ļaus saņemt pašvaldības atvieglojumus pilsētas sabiedriskajā transportā un ēdināšanai skolās, varēs saņemt no jūlija. Līdzšinējās kartes, kuru darbība tika nodrošināta sadarbībā ar “SEB banku”, darbosies līdz 20. jūlijam.

20. jūlijā Jelgavas pašvaldībai beidzas sadarbības līgums ar “SEB banku” par Jelgavas iedzīvotāja karšu un Jelgavas skolēna apliecību darbības nodrošināšanu. Banka ir informējusi pašvaldību, ka “šī lokālā projekta nodrošināšanai ir nepieciešami lieli finansiāli ieguldījumi, kas tomēr neatsver projekta atdevi nākotnē, tāpēc “SEB banka” ir izlēmusi sadarbību neturpināt”. Tas nozīmē, ka jau no 1. jūlija “SEB banka” jaunas kartes vairs neizsniegs, bet esošās būs aktīvas un visus pakalpojumus nodrošinās līdz 20. jūlijam. “Tā kā šā brīža Jelgavas iedzīvotāja karte un skolēna apliecība ir piesaistīta norēķinu kontam, klienti trīs mēnešu laikā no kartes slēgšanas brīža aicināti izvērtēt, vai norēķinu kontu “SEB bankā” saglabāt, ja tas tika atvērts kā papildu konts tikai šīs kartes saņemšanai. Ja konts nav nepieciešams, klienti lūgti aizpildīt pieteikumu internetbankā par tā slēgšanu. Katrs kartes īpašnieks vai likumiskais pārstāvis, ja karte ir izgatavota skolēnam vecumā līdz 15 gadiem, tuvākajā laikā no bankas arī saņems vēstuli ar precīzāku informāciju par kartes slēgšanu, tāpēc aicinām pārliecināties, ka bankai pieejamajos datos ir norādīta korekta kontakt­informācija. Ja rodas jautājumi par konta slēgšanu, iedzīvotāji var sazināties ar “SEB banku”, zvanot pa tālruni 26668777 vai rakstot vēstuli internetbankā,” skaidro bankas pārstāve Elīna Neimane.

 

Jelgavas domes sēdē deputāti skatīs noteikumus, kas paredzēs kārtību, kādā jaunās personalizētās viedkartes tiks noformētas, izsniegtas un kādi būs to lietošanas noteikumi. Paredzams, ka jaunās kartes skolēni varēs saņemt savā izglītības iestādē, bet seniori – Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē. Pirmreizēja jaunās kartes izsniegšana būs bez maksas, taču atkārtota kartes izsniegšana jau būs maksas pakalpojums.

 

Būtiskākā atšķirība no līdzšinējām kartēm būs tāda, ka jaunās viedkartes nebūs piesaistītas nevienai bankai – tas nebūs norēķinu līdzeklis, bet gan personalizēta karte, kas konkrētam iedzīvotājam ļaus saņemt viņam paredzētos atvieglojumus braukšanai pilsētas sabiedriskajā transportā vai ēdināšanai skolā tādā apjomā, kādā pašvaldība tos piešķīrusi. Ja persona vēlēsies izmantot pakalpojumu lielākā apjomā nekā noteiktais atvieglojums, katram būs iespēja izvēlēties sev ērtāko norēķina formu – skaidrā naudā, ar bankas karti vai, piemēram, pilsētas autobusos izmantojot iespēju iegādāties abonementa biļetes, kuras varēs piesaistīt jaunajai viedkartei.

 

Par detalizētu kārtību, kādā jaunās kartes tiks izsniegtas un kādus atvieglojumus tās paredzēs noteiktām iedzīvotāju grupām, informēsim pēc domes lēmuma un saistošo noteikumu spēkā stāšanās.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē