24.7 °C, 2.7 m/s, 56.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSatiksmeJūlijā un augustā slēdz 6., 14. un 18. autobusu maršrutu
Jūlijā un augustā slēdz 6., 14. un 18. autobusu maršrutu
30/06/2022

Ņemot vērā augsto degvielas cenu un būtisku pasažieru skaita kritumu vasaras periodā, SIA “Jelgavas autobusu parks” (JAP) no 1. jūlija līdz 31. augustam slēdz pilsētas sabiedriskā transporta 6., 14. un 18. maršrutu. JAP norāda, ka slēgtajiem reisiem paralēli kursē citi pilsētas autobusi, kas pasažieriem ļauj nokļūt izvēlētajā vietā.

“Vasaras periodā vairāk nekā par trešdaļu ir krities pasažieru skaits, jo cilvēki savās ikdienas gaitās dodas kājām, ar velosipēdu, elektroskrejriteni, skūteri vai kā citādi. Turklāt 6. maršruta autobuss galvenokārt pārvadāja skolēnus, nogādājot tos skolā un deju namā Cukura ielā, tādējādi vasaras brīvlaikā pasažieru skaits ir ļoti niecīgs. Bet 14. un 18. maršrutā paralēli kursē citi pilsētas autobusi, ar kuriem iedzīvotāji var nokļūt galamērķī. Izvērtējot pasažieru plūsmu un degvielas cenu, nolemts uz diviem mēnešiem minētos maršrutus slēgt,” skaidro JAP Pārvadājumu nodaļas vadītājs Gatis Dūmiņš.

 

Viņš papildina, ka 30. jūnija vakarā šie maršruti tiks izņemti no kustības saraksta JAP mājaslapā, kā arī pieturvietās uz sarakstiem būs informācija, ka konkrētie maršruti no 1. jūlija līdz 31. augustam nekursē, un kvadrātkods, kuru noskenējot JAP mājaslapā, izmantojot maršruta plānotāju, varēs atrast alternatīvu sabiedriskajam transportam, ar ko nokļūt tuvāk savam galamērķim. “No kopējā pārvadājumu apjoma šie trīs maršruti ierasti pārvadā mazāk par desmit procentiem pasažieru,” tā G.Dūmiņš.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē