22.4 °C, 4.9 m/s, 51.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsJuniori cīnās mājās, lielie – Lietuvā
Juniori cīnās mājās, lielie – Lietuvā
20/07/2020

Aizvadītā nedēļas nogale saspringta bija Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) airētājiem – junioru vecuma sportisti startēja Jelgavas atklātajā jaunatnes čempionātā airēšanā, savukārt tie, kuri vecāki, devās uz Salduves regati Lietuvā.

Jelgavas atklātajā jaunatnes čempionātā startēja jaunieši, kuri dzimuši 2002. gadā un jaunāki. Pavisam bija 62 dalībnieki, Jelgavu pārstāvēja 24. “Šogad dalībnieku bija mazāk nekā pērn, jo neatbrauca lietuvieši un Murjāņu Sporta ģimnāzijas sportisti,” norāda sacensību organizatore BJSS trenere Agita Puriņa.

Mājinieki izcīnīja trīs zelta, trīs sudraba un vienu bronzas medaļu. Zelta godalga Kristapam Kārklim ar Dāvidu Ļahu un Kristīnei Bumbierei ar Montu Annu Rudmiezi junioru A grupā (2002.–2002. dzimšanas gads) divniekos, kā arī Valteram Sējānam ar Jāni Eglāju, Emīlu Niku Donovu un Matīsu Vītolu juniori C grupā (2006. gadā dzimušie un jaunāki) četriniekos.

Sudraba medaļu izcīnīja Anete Barovska un Aleksandra Freimane junioru A grupā divniekos un Andrejs Kļaviņš ar Patriku Strazdu junioru B grupā (2004.–2005. dzimšanas gads) divniekos un Mārtiņš Breidaks ar Armandu Silovu, Svenu Edgaru Elksni un Rolandu Livandovski junioru C grupā četriniekos.

Bronza junioru A grupā divniekam Sanijai Koktai un Ievai Kellijai Meierei.

“Tā kā sacensības notika tepat, Jelgavā, vietējā pārstāvniecība bija diezgan plaša. Starp dalībniekiem bija gan pieredzējuši un titulēti airētāji, gan tādi, kam šīs bija pirmās sacensības. Priecē, ka juniori A grupā mūsu meitenes paņēma visu goda pjedestālu,” vērtē A.Puriņa.

Jāatgādina, ka vispirms dalībnieki veica 1000 metru distanci ar atsevišķu startu, bet pēc tam sacentās arī 500 metru distancē. Īsākajā distancē dalībnieki izgāja uz starta pa četriem, atkarībā no rezultātiem garākajā distancē – ātrākie četri cīnījās par 1.–4. vietu, nākamie četri – par 5.–8. vietu un tā tālāk.

Sacensības organizēja BJSS sadarbībā ar Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs” un Latvijas Airēšanas federāciju.

Tajā pašā laikā vecākie BJSS airētāji startēja Salduves regatē Lietuvā. Tur dalībniekiem bija jāveic 2000 metru distance. Mūsu Jānis Timbors vieniniekos izcīnīja 3. vietu, Romeo Mednis ierindojās 6. vietā. Savukārt mūsu divnieks Oskars Dervins un Ņikita Samsonovs izcīnīja 5. vietu. “Distances sākumā puiši bija otrie, bet vienā epizodē Ņikita pieļāva kļūdu – uzsita ar airi pa boju, un to parāva zem laivas. Tas prasīja vairākas pozīcijas, un finišā tikai piektie,” rezumē trenere.

Šajā nedēļas nogalē airētājiem būs Latvijas čempionāts A grupas junioriem. Tas notiks Jūrmalā.

Foto: no treneru arhīva un ekrānšāviņi