2.6 °C, 2.5 m/s, 92.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaKā pārvaldīt savas finanses? Iedzīvotājiem piedāvā bezmaksas kursus par finanšu plānošanu
Kā pārvaldīt savas finanses? Iedzīvotājiem piedāvā bezmaksas kursus par finanšu plānošanu
10/03/2024

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) 19. martā sāksies sešu bezmaksas nodarbību cikls “Manu personīgo finanšu plānošana”, lai apgūtu praktiskas metodes savas finansiālās labklājības uzlabošanai un efektīvai finanšu pārvaldīšanai. Dalība nodarbībās ir bez maksas, taču nepieciešams iepriekš pieteikties.

Nodarbību laikā dalībnieki gūs zināšanas par finanšu pratības jautājumiem un neparedzamu finanšu risku mazināšanas iespējām, lai varētu parūpēties par drošību īsākā un ilgākā laika periodā. Kursi paredzēti plašai mērķauditorijai, un tos vadīs profesionāls finanšu speciālists, mudinot saskatīt jaunas savu finanšu pārvaldīšanas iespējas.

Lai apgūtu prasmes pieņemt atbildīgus un tālredzīgus finanšu plānošanas lēmumus, mācību modulī plānots aplūkot šādus jautājumus:

  • Budžeta veidošana;
  • Ienākumu un izdevumu pārvaldīšana ikdienā;
  • Uzkrājumu veidošana;
  • “Drošības spilvena” izveide;
  • Savlaicīga pensijas apmēra plānošana;
  • Finanšu risku mazināšana;
  • Atbilstošu apdrošināšanas pakalpojumu izvēle.

Šo kursu sasniedzamais rezultāts ir finansiālā stabilitāte. Liels uzsvars tiks vērsts uz praktisku uzdevumu izpildi, lai varētu efektīvāk pārvaldīt savu finanšu plūsmu. Dalībnieki analizēs konkrētas ikdienas situācijas, grupējot savus ienākumus un izdevumus, lai saprastu, kuras kategorijas nepieciešams pārskatīt un pārplānot.

Lai gūtās zināšanas un prasmes varētu “ietērpt” patīkamā rezultātā, klātesošie nodarbību laikā tiks aicināti izveidot savu budžeta plānu vienam mēnesim ar mērķi piepildīt kādu sen kārotu sapni vai praktisku vajadzību (piemēram, ceļojuma, kādas preces vai pakalpojuma iegādi).

Kursi norisināsies no 19. marta līdz 16. aprīlim, otrdienās pulksten 17.30 ZRKAC ēkā Svētes ielā 33. Mācību ilgums – 21 mācību stunda (sešas nodarbības).

Dalība nodarbību ciklā ir bez maksas, bet ir nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālruni 63082101, 63012158, 26602618 vai rakstot uz e-pasta adresi talakizglitiba@zrkac.jelgava.lv.

Nodarbību cikls tapis Eiropas Savienības “Erasmus+” programmas projekta “Nacionālie koordinatori Eiropas programmas ieviešanai Latvijas pieaugušo izglītībā” Nr. 10105130 – NCLV – ERASMUS-EDU-2021-AL-AGENDA-IBA ietvaros.