20.4 °C, 1.8 m/s, 68.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiKaķu izstādē „Jelgavas kaķis 2013” – arī citi mājdzīvnieki
Kaķu izstādē „Jelgavas kaķis 2013” – arī citi mājdzīvnieki
08/07/2013

20. un 21. jūlijā Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā jau trešo gadu notiks starptautiskā kaķu izstāde „Jelgavas kaķis 2013”, kurā starp īpaši retajām un populārajām kaķu šķirnēm būs apskatāmi arī citi mājdzīvnieki. Šogad izstādes „īpašie” viesi būs seski, kas savas prasmes rādīs „sesku olimpiādē”, dažādu reti sastopamu šķirņu truši, peles, zivis, baloži, iguānas un citi zvēri. Izstādes apmeklētājiem būs iespēja nofotografēties ar 2013. gada simbolu – čūsku.

Foto: Ivars Veiliņš

20. un 21. jūlijā Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā jau trešo gadu notiks starptautiskā kaķu izstāde „Jelgavas kaķis 2013”, kurā starp īpaši retajām un populārajām kaķu šķirnēm būs apskatāmi arī citi mājdzīvnieki.
 
Izstādē īpaša uzmanība tiks veltīta tieši burmas un burmillas šķirņu kaķiem, ko demonstrēs Latvijas audzētāji, kuriem ir izdevies gūt ievērojamus panākumus šo kaķu audzēšanā Eiropas mērogā. Kaķu mīļotāju kluba „Rebuss” prezidents un burmillu audzētājs Juris Antonovs stāsta, ka burmas un burmillas ir ļoti īpaši kaķi. Šo kaķu raksturs un izskats ļoti patīk cilvēkiem. Viņi ir dzīvespriecīgi, optimistiski, patīk atrasties kompānijā ar cilvēkiem un ir draudzīgi ar citiem dzīvniekiem. Turklāt nav prasīgi kopšanas ziņā.
 
Kopumā izstādē būs apskatāmi vairāk kā 20 šķirņu kaķi, kas uz Jelgavu būs atceļojuši no Latvijas, Baltkrievijas, Somijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Krievijas un citām Eiropas valstīm.
 
Šogad izstādes „īpašie” viesi būs seski, kas savas prasmes rādīs „sesku olimpiādē”, dažādu redzētu un reti sastopamu šķirņu truši, peles, zivis, baloži, iguānas un citi zvēri. Izstādes apmeklētājiem būs iespēja nofotografēties ar 2013. gada simbolu – čūsku.
 
Kā katru gadu, apmeklētāji balsos par izstādē redzēto viņuprāt labāko kaķi, kas saņems Jelgavas pilsētas Domes kausu. Apbalvošana notiks svētdien, pulksten 14. Pirmajā izstādē lielākās apmeklētāju simpātijas izraisīja kaķu milzis – meinkūnu šķirnes pārstāvis, savukārt pērn lielākā piekrišana bija leoparda līdziniekam – bengālijas šķirnes kaķim.
 
Izstādes apmeklētājiem būs atvērtas 20.jūlijā no pulksten 10 līdz 17 un 21.jūlijā no pulksten 10 līdz 15. Apmeklētājiem ieejas maksa – 2 lati, pensionāriem un skolēniem 1 lats, pirmskolas vecuma bērniem ieeja ir bez maksas.
 
Jelgavas reģionālais tūrisma centrs 20.jūlijā no pulksten 14 līdz 16.30 izstādes apmeklētājus aicina doties ekskursijā ar autobusu pa Jelgavu un iepazīt pilsētas nozīmīgākās apskates vietas, klātienē apmeklēt modernāko Veterināro klīniku Baltijā, kas darbu sāka šī gada martā, kā arī apskatīt RAF vintage (seno RAF automobiļu) kolekciju. Ekskursijas autobuss interesentus pulksten 14 uzņems pie Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa (Akadēmijas ielā 1) un ap pulksten 14.10 pie Zemgales Olimpiskā centra (Kronvalda ielā 24). Maksa par ekskursiju 3 lati pieaugušajiem, 2 lati skolēniem, studentiem un pensionāriem. Pieteikšanās ekskursijai Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā, Akadēmijas ielā 1, tel. 63005447, e-pasts . Papildus, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs izstādes „Jelgavas kaķis 2013” apmeklētājus aicina apmeklēta arī citus apskates un tūrisma objektus pilsētā un apkārtnē. Vairāk informācijas www.visit.jelgava.lv .
 
 
Informāciju sagatavoja:
SIA „Zemgales Olimpiskais centrs”
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Sanda Andersone
T.:29427693