21.7 °C, 4.6 m/s, 51.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiKaķu izstādē tiks noskaidrots “Jelgavas kaķis 2019”
Kaķu izstādē tiks noskaidrots “Jelgavas kaķis 2019”
09/09/2019

14. un 15. septembrī Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā, jau devīto gadu norisināsies specializētā kaķu izstāde “Jelgavas kaķis 2019”, kurā būs apskatāmi vairāk nekā 200 šķirnes kaķi no Baltijas valstīm, Skandināvijas un Vācijas.

Klātienē būs apskatāmi skatītāju iecienītie Meinkūni, omulīgie Britu īsspalvainie kaķi, atraktīvie Elfi, Devonas reksi, kā arī vairāk nekā 20 citu dažādu šķirņu pārstāvji.

Izstādes apmeklētājiem būs unikāla iespēja klātienē apskatīt Ociketu šķirnes kaķus, kuri līdzīgi savvaļas ceļotājiem un kuriem piemīt mājas kaķu dzīvespriecīgais raksturs. Ociketus šķirne gan Latvijā, gan Baltijā ir ļoti reti sastopama. Izstādē būs apskatāma arī Abesīnijas šķirne, kas līdz šim izstādēs nav tikusi pārstāvēta. Abesīnijas kaķu šķirne skaitās viena no senākajām kaķu šķirnēm pasaulē.

Izstādes noslēgumā starptautiska profesionālu tiesnešu komanda noteiks izstādes labākos kaķus, kuri sacentīsies par prestižo izstādes uzvarētāja titulu „Best In Show”. Izstādes galvenās balvas – titula „Jelgavas kaķis 2019” ieguvēju noteiks apmeklētāji, kuri divu dienu garumā varēs nobalsot par visiemīļotāko izstādes kaķi. Uzvarētājs saņems īpašo Jelgavas pilsētas kausu. “Jelgavas kaķis 2019” nominēšana notiks svētdien, 15.septembrī pulksten 14.

Jāpiebilst, ka izstādē būs apskatāmi arī citi dzīvnieki: baloži, vistas, dažādi grauzēji, šinšillas, vāveres, dažāda izmēra un krāsas truši, kā arī seski, kuri demonstrēs savas iemaņas. Mazākajiem izstādes apmeklētājiem būs iespēja apgleznot sejiņas, izjāt ar ponijiem un nogaršot saldumus.

Izstāde būs atvērta apmeklētājiem 14. septembrī no pulksten 10 līdz 17, 15. septembrī no pulksten 10 līdz 15. Biļetes varēs iegādāties Zemgales Olimpiskajā centrā uz vietas, biļešu cena – 4 eiro, skolēniem, studentiem un pensionāriem– 2 eiro, pirmsskolas vecuma bērni izstādi var apmeklēt bez maksas.

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē