25.9 °C, 3.7 m/s, 41.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaKalnciema ceļā izbūvēs ietvi un apgaismojumu
Kalnciema ceļā izbūvēs ietvi un apgaismojumu
20/07/2020

Augustā sāksies ietves izbūve gandrīz pusotru kilometru garajā Kalnciema ceļa posmā no Rīgas ielas līdz Loka maģistrālei. “Nupat tur izbūvētas ūdenssaimniecības komunikācijas un daļā brauktuves ieklāta seguma apakškārta. Racionāli plānojot darbus, asfalta virskārta ielā tiks ieklāta tikai pēc ietves izbūves,” uzsver pašvaldības iestādes “Pilsētsaimniecība” vadītājs Māris Mielavs.

Kalnciema ceļa posmā no Rīgas ielas līdz pilsētas administratīvajai robežai SIA “Ostas celtnieks” ūdenssaimniecības attīstības projekta gaitā izbūvēja pilsētas komunikācijas. Sākotnēji bija paredzēts, ka, tiklīdz noslēgsies rakšanas darbi, pilnībā tiks sakārtots arī brauktuves segums. “Taču, paveroties iespējai saņemt valsts aizdevumu ārkārtējās situācijas ietekmes mazināšanai un novēršanai saistībā ar Covid-19 izplatību, tika nolemts realizēt projektu “Gājēju ietves izbūve Kalnciema ceļa posmam no Rīgas ielas līdz Loka maģistrālei”, kas, domājot par pilsētas attīstību, tika izstrādāts vēl 2018. gadā,” skaidro M.Mielavs. Viņš atgādina, ka Kalnciema ceļš ir maģistrālā pilsētas iela ar intensīvu transporta kustību, taču gājēji tur pārvietojas pa brauktuves malu, kas īpaši diennakts tumšajā laikā un sliktos laikapstākļos nav nedz droši, nedz ērti.

 

Šobrīd noslēgumam tuvojas iepirkuma procedūra, un M.Mielavs skaidro, ka reāli ietves būvdarbi varētu sākties augustā. Projekta gaitā ietve tiks izbūvēta Kalnciema ceļa posma labajā pusē virzienā no Rīgas ielas jeb Svētbirzes pusē, nodrošinot arī apgaismojumu. “Iespēja šiem darbiem piesaistīt finansējumu radās neplānoti, tādēļ, reaģējot uz situāciju, Kalnciema ceļa asfaltēšana pēc ūdenssaimniecības komunikāciju izbūves tiek pakārtota plānotajai ietvei. Nebūtu racionāli šobrīd pilnībā noasfaltēt brauktuvi un pēc tam izbūvēt ietves apmales un pārējo gājēju ceļa infrastruktūru. Svarīgi, lai šie būvdarbi norit secīgi,” tā “Pilsētsaimniecības” vadītājs, autovadītājus aicinot ar izpratni izturēties pret neērtībām saistībā ar brauktuves seguma stāvokli.

 

Saskaņā ar domes lēmumu šī projekta īstenošanai tiks piesaistīts aizņēmums no Valsts kases 538 198 eiro apmērā.

 

Jāpiebilst, ka vienlaicīgi ar darbiem Kalnciema ceļā ūdenssaimniecības komunikācijas tika izbūvētas arī Rīgas ielā. Šobrīd brauktuves segumu atlicis sakārtot daļā Kalnciema ceļa, savukārt Rīgas ielā ūdenssaimniecības darbi tuvojas noslēgumam – šonedēļ tiek frēzēts un no jauna klāts asfalts, lai savestu kārtībā Rīgas ielas posmu pēc komunikāciju izbūves, un tad tiks veikti arī atlikušie labiekārtošanas darbi. Pilnībā darbi Rīgas ielā šobrīd vēl nav noslēgušies, jo atsevišķos posmos tiks veikta atsfalta seguma lokālu vietu atjaunošana.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē